Cykl o speedrowerowe Grand Prix Wrocławia nie zwalnia tempa. Po czwartkowym ściganiu, rozegrano dziewiątą rundę. Zawodnicy startujący w przedostatni turnieju w każdym z biegów, zacięcie, ostro ale fair, walczyli o zwycięstwo.

Pod nieobecność zwycięzcy pierwszego cyklu o Grand Prix Wrocławia – Damiana Wojczyńskiego – do ostatniego wyścigu ważyły się losy zwycięstwa w dziewiątej rundzie. O wyrównanej stawce biegów świadczy fakt, iż aż pięciu zawodników wygrało choć jeden bieg.

Bardzo dobrą formą błysnęli najmłodsi uczestniczy GP – Dominik Purzyc i Franek Lignowski. Zresztą znajdują się oni w ścisłej czołówce klasyfikacji generalnej tegorocznego GP Wrocławia.

Swoje pierwsze zwycięstwo biegowe w Grand Prix Wrocławia odniósł Bartosz Matuszek, który „rozkręca się” z turnieju na turniej. Awansował juz na ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Z kolei Miłosz Staszczyk jest już piąty.

Będący na drugim miejscu przed niedzielnymi zawodami Michał Szmaj zdobył „tylko” 17 punktów i zajął trzecie miejsce w dziewiątej rundzie GP. Zwyciężył Dominik Purzyc przed Frankiem Lignowskim. Obaj zawodnicy uzyskali po 18 punktów. Ten jeden punkt mniej uzyskany przez Michała Szmaja sprawił, że Franek Lignowski dogonił go w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Obaj zajmują ex-aequo 2 i 3 miejsce ze 116 punktami na koncie.

Dominik robi co może by zając trzecie miejsce, ale jego przeciwnicy uzyskują podobną zdobycz punktową i wydaje się, że młody zawodnik Szarży ostatecznie zajmie czwartą pozycję w GP Wrocławia.

Ostatnie zawody zadecydują, który z zawodników – Franek Lignowski czy Michał Szmaj – zajmie drugą pozycję.

Czwarte miejsce zajął Bartosz Matuszek uzyskując 16 punktów. Piąty był Miłosz Staszczyk, który zgromadził 15 punktów podczas ostatnio rozegranych zawodów. Pierwszą piątkę turnieju dzieliło tylko trzy punkty. Niech to posłuży za cały komentarz do ostatniej rundy.

Szczególnie zacięty był bieg 7, który był powtarzany aż trzy razy.

 

Wyniki 9 rundy:.
1. Dominik Purzyc 18 pkt.
2. Franek Lignowski 18 pkt.
3. Michał Szmaj 17 pkt.
4. Bartek Matuszek 16 pkt
5. Miłosz Staszczyk 15 pkt..
6. Krzysztof Góral 6 pkt.

 

Klasyfikacja generalna po 9 turniejach GP:
1. Damian Wojczyński144 pkt.
2. Michał Szmaj 116 pkt
3. Franek Lignowski 116 pkt.
4. Dominik Purzyc 105 pkt.
5. Miłosz Staszczyk 66 pkt
6. Rafał Kurpiel 60 pkt..
7. Krzysztof Góral 44 pkt.
8. Bartek Matuszek 40 pkt.
9. Paweł Szkudlarek 36 pkt.
10. Witek Strzelec  30 pkt.
11. Piotrek Spławski 19 pkt.
12. Marek Mutor 19 pkt.
13. Tomek Góral 19 pkt.
14. Łukasz Kocur 17 pkt.

 

Zapraszamy do obejrzenia mini galerii zdjęć z 9 rundy Grand Prix Wrocławia:

 

 

Poniżej zapraszamy do obejrzenia trzech odsłon siódmego biegu:

„Bieg przyjaźni” po zakończeniu zawodów: