Niewątpliwie młodzieżowcy są języczkiem u wagi w składach drużyn żużlowych. W tym sezonie formacja juniorska Betard Sparty uległa bardzo dużym zmianom. Seniorem jest już, podstawowy dotąd młodzieżowiec, Bartłomiej Kowalski. Podstawowym juniorem w tym sezonie będzie wypożyczony z Arged Malesy Ostrów Wlkp. Jakub Krawczyk. Oprócz niego w pierwszym meczu Spartan w składzie na inauguracyjny mecz przeciw NovyHotel Falubazowi Zielona Góra widnieje 16-letni Marcel Kowolik, który w marcu zdał egzamin na licencję Ż.

Jakub Krawczyk solidnie przygotowuje się do rywalizacji w 2024 roku. Zawodnik we wtorek 9 kwietnia wystąpił gościnnie w składzie swojego „starego” zespołu z Ostrowa, który rywalizował w sparingu z Tauron Włókniarzem. Młodzieżowiec Wrocławian zdobył w tej potyczce 5 punktów plus bonus. A na torze pojawił się trzy razy.

Po meczu Jakub Krawczyk udzielił wywiadu dla portalu infostrow.pl:
Zawsze fajnie pojechać w Ostrowie. Dzięki trenerom obu klubów z Ostrowa i Wrocławia dostałem możliwość pojechania i potrenowania na sparingu z czego się cieszę i za co dziękuję. W środę mam jeszcze trening we Wrocławiu, a w piątek już pierwszy mecz.
Lubię miejscowych kibiców i cieszę się, że oni również darzą mnie sympatią. Mam nadzieję, że zawsze jak będę tu przyjeżdżał, spotka mnie tak miłe powitanie. Może kiedyś się zobaczymy ponownie
– dodał zawodnik Betard Sparty Wrocław.

Jakub Krawczyk jest także magnesem dla ostrowskich kibiców na wyjazdy do niedalekiego Wrocławia na mecze PGE Ekstraligi. Na pewno starty wychowanka Arged Malesy Ostrów Wlkp. w PGE Ekstralidze sprawią, że do Wrocławia przyjadą fani Krawczyka:
Wiem, że dużo kibiców w piątek wybiera się do Wrocławia. Na meczu będzie cała moja rodzina, będą sponsorzy. Tak na szybko licząc to tylko ode mnie około 60 osób wybiera się na mecz. Dużo osób dzwoniło do mnie i pytało o możliwość zakupu biletów czy nawet karnetów na mecze Betard Sparty.

Młodemu zawodnikowi nie jest straszna rywalizacja o DMP, gdyż miał okazję zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywek w 2022 roku:
Lekki stresik przed wyjazdem do pierwszego wyścigu będzie. Nowi kibice, pierwszy mecz ligowy w barwach wrocławskiego klubu, pełen stadion. Powoli już poukładałem sprawy sprzętowe.  Po poniedziałkowym sparingu, we wtorek jeździło mi się jeszcze trochę sztywno. Wyszło to jednak trochę ze względów zdrowotnych moich od dwóch dni. W środę mam nadzieję, że już wszystko puści. Jadę na trening do Wrocławia, by szykować się do piątkowego meczu – zakończył swoją wypowiedź Jakub Krawczyk.

materiały prasowe WTS