Wszystko wskazuje na to, iż tegoroczna edycja zawodów Long Track of Nations, czyli inaczej „drużynówki” na długim torze nie dojdzie do skutku. Wielka szkoda gdyż rok ten miał być przełomowy dla polskiego long tracku – nasza reprezentacja miała zadebiutować w tych zawodach.

Pierwszy start nastąpi więc najwcześniej w roku przyszłym. Oby już w sezonie 2022 udało się rozegrać tę ciekawą rywalizację. Finał odwołano także w sezonie 2020, oczywiście w obu przypadkach z powodu pandemii.

Przypomnijmy, iż na chwilę obecną reprezentację Polski tworzą – Stanisław Burza (stały uczestnik przyszłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata!), Adam Skórnicki oraz Marcin Sekula. Zawody Long Track of Nations (rozgrywa się tylko finał) miały pierwotnie odbyć się w holenderskim Roden. Niestety zostały one odwołane, później była pewna szansa iż odbędą się one…w Poznaniu.

Teraz wiadomo że niemalże na pewno nie uda się ich rozegrać w obecnym sezonie na jakimkolwiek torze. Oto co przekazał nam na ten temat Marcin Sekula: Szkoda to za miało powiedziane, ale ze względu na pandemię nic nie możemy. Czekamy z niecierpliwością na sezon 2022 i mam nadzieję że uda nam się wystartować w przyszłym sezonie jako drużynie i indywidualnie w różnorakich zawodach.

Zdjęcie: media społecznościowe Marcina Sekuli