W rozegranym w sobotę 24 lipca br. W Świętochłowicach III Memoriał im. Pawła Waloszka tryumfował wychowanek miejscowego Sląska Dawid Bas.

Na starcie tegorocznego Memoriału Pawła Waloszka min. żużlowego medalisty IMŚ i DMŚ stanęło 16 zawodników. Połowę stawki stanowili speedrowerzyści Sląska Świętochłowice.

Drugie miejsce w turnieju zajął Piotr Jamroszczyk z Lwów Częstochowa, a na trzeciej pozycji Memoriał ukończył kolejny przedstawiciel gospodarzy Marcin Kołata.

Paweł Cegielski tryumfator I Memoriału walczył bardzo dzielnie, lecz musiał zadowolić się czwartą pozycją.

Po rozegraniu dwudziestu Memoriałowych biegów okazało się, że trzech zawodników zgromadziło po 17 punktów.

O miejsce 2 rozegrano bieg dodatkowy.

W XXI wyścigu najlepszy okazał się Piotr Jamroszczyk, za nim do mety dotarł Marcin Kołata. Czwarty był Paweł Cegielski.

Paweł Szkudlarek z Szarży Wrocław był najmłodszym uczestnikiem III Memoriału Pawła Waloszka. Młody wrocławski ratel zaprezentował się całkiem dobrze zdobywając łącznie osiem punktów (1,1,3,w,3).