W 1993 r bardzo dobrą końcówkę sezonu miał jeden z liderów Sparty Wrocław – Dariusz Śledź. 30 października we Wrocławiu popularny Rybka wywalczył Złoty Kask, a 7 listopada zwyciężył w Turnieju o Łańcuch Herbowy Ostrowa Wlkp. Nie można zapomnieć o zdobytym jesienią 1993 pierwszym tytule Drużynowych Mistrzów Polski przez Spartę. A Rybka miał w tym swój duży udział.

W Ostrowie zawody kończące sezon były bardzo wyrównane. Mimo, iż w swoim trzecim starcie turnieju w Ostrowie Wlkp., Śledź zanotował defekt, to i tak wygrał w tych zawodach. A czołowa szóstka ostrowskiej imprezy zanotowała dwucyfrowe zdobycze punktowe.

O drugie miejsce rozegrano bieg dodatkowy, w którym wystartowało aż trzech zawodników. Wiadmo było, iż ostatni w tej gonitwie znajdzie się poza podium. W XXI wyścigu dnia najlepszy okazał się Tomasz Bajerski z Torunia, który pokonał Jacka Brucheisera oraz Marka Garsztkę (obaj z Ostrowa). Ten ostatni wjechał w taśmę i z biegu został wykluczony.