W sobotnie popołudnie 8 października br. w Gnieźnie odbyła się ostatnia, finałowa runda Indywidualnego Pucharu Polski.

Cykl trzech imprez rozgrywanych na przestrzeni całego roku w Lesznie, Wrocławiu i Gnieźnie przysporzył znakomitych emocji. Rywalizacja odbywała się w czterech grupach A, B, C oraz D. W każdej z grup rywalizowali Wrocławianie. W każdej by wyłonić medalistów, po zakończeniu zmagań, rozgrywano biegi dodatkowe (w kategorii A – aż dwa).

W najbardziej prestiżowej kategorii A walczył Damian Natoński. Ratel turniej w pierwszej stolicy Polski kończy na odległej piętnastej pozycji, z dorobkiem zaledwie ośmiu punktów (2,2,1,1,2)= 8 pkt. Jednak dobra postawa we wcześniejszych rundach w Lesznie oraz Wrocławiu pozwoliła Damiankowi utrzymać się na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu IPP, co oznacza, iż Damian może się cieszyć z nagrody pieniężnej, bowiem pierwsza szóstka otrzymywała gotówkę od Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych.

Kategorię A wygrał Paweł Kozłowski z Aseko Orła Gniezno.

W końcowej klasyfikacji grupy B Damian Wojczyński walczył o złoto z klubowym kolegą Darkiem Pilasem. Wygrało doświadczenie i mądra jazda popularnego Pilo. Długi sezon Damian Wojczyński kończy ze srebrnym medalem i apetytem na więcej w przyszłym roku. O drugie miejsce w klasyfikacji końcowej IPP grupy B Damian musiał walczyć z Ksawerym Kielaszewskim także zawodnikiem Szarży.

W kategorii C Paweł Szkudlarek drugie miejsce w klasyfikacji końcowej przegrał w biegu dodatkowym z doświadczonym Łukaszem Rajewskim z Szawera i ostatecznie był trzeci.

W kategorii D Michał Szmaj był czwarty, Witold Strzelec siódmy, a Arkadiusz Hajost ósmy.

Wyniki Indywidualnego Pucharu Polski, Gniezno 8.10.2022:

Grupa A+B

Wyniki:

1. Paweł Kozłowski ( ASEKO ORZEŁ GNIEZNO) – (4,4,3,4,4) 19

2. Arkadiusz Szymański (TSŻ TORUŃ) – (3,4,4,4,4) 19

3. Dawid Bas (AQUAPARK SZARŻA WROCŁAW) – (4,3,4,4,3) 18

4. Marcin Szymański (LWY AVIA) – (2,2,4,3,4) 15

5. Mateusz Ludwiczak (LKS SZAWER LESZNO) – (4,3,3,3,2) 15

6. Mikołaj Menz ( ASEKO ORZEŁ GNIEZNO) – (3,2,3,3,4) 15

7. Michał Małecki (OS OMEGA OSTRÓW WLKP.) – (2,1,4,2,3) 12

8. Borys Wojciechowski (TSŻ TORUŃ) – (3,3,1,2,3) 12

9. Dariusz Pilas (AQUAPARK SZARŻA WROCŁAW) – (3,4,2,w,2) 11

10. Wojciech Małecki (OS OMEGA OSTRÓW WLKP.) – (2,1,3,2,3) 11

11. Radosław Morawiak (AUTOJAZDA MUSTANG ŻOŁĘDOWO) – (1,4,2,3,w) 10

12. Jakub Kościecha (TSŻ TORUŃ) – (4,3,2,w,1) 10

13. Damian Wojczyński (AQUAPARK SZARŻA WROCŁAW) – (1,2,1,4,1) 9

14. Arkadiusz Graczyk ( ASEKO ORZEŁ GNIEZNO) – (1,1,2,2,2) 8

15. Damian Natoński (AQUAPARK SZARŻA WROCŁAW) – (2,2,1,1,2) 8

16. Michał Menz ( ASEKO ORZEŁ GNIEZNO) – (1,1,1,1,1) 5

Bieg po biegu:

1. Dawid Bas, Borys Wojciechowski, Damian Natoński, Michał Menz

2. Paweł Kozłowski, Arkadiusz Szymański, Wojciech Małecki, Damian Wojczyński

3. Mateusz Ludwiczak, Mikołaj Menz, Marcin Szymański, Radosław Morawiak

4. Jakub Kościecha, Dariusz Pilas, Michał Małecki, Arkadiusz Graczyk

5. Paweł Kozłowski, Borys Wojciechowski, Mikołaj Menz, Arkadiusz Graczyk

6. Dariusz Pilas, Mateusz Ludwiczak, Damian Natoński, Wojciech Małecki

7. Radosław Morawiak, Jakub Kościecha, Damian Wojczyński, Michał Menz

8. Arkadiusz Szymański, Dawid Bas, Marcin Szymański, Michał Małecki

9. Michał Małecki, Wojciech Małecki, Radosław Morawiak, Borys Wojciechowski

10. Marcin Szymański, Paweł Kozłowski, Jakub Kościecha, Damian Natoński

11. Arkadiusz Szymański, Mikołaj Menz, Dariusz Pilas, Michał Menz

12. Dawid Bas, Mateusz Ludwiczak, Arkadiusz Graczyk, Damian Wojczyński

13. Damian Wojczyński, Marcin Szymański, Borys Wojciechowski, Dariusz Pilas (W)

14. Arkadiusz Szymański, Radosław Morawiak, Arkadiusz Graczyk, Damian Natoński

15. Paweł Kozłowski, Mateusz Ludwiczak, Michał Małecki, Michał Menz

16. Dawid Bas, Mikołaj Menz, Wojciech Małecki, Jakub Kościecha (W)

17. Arkadiusz Szymański, Borys Wojciechowski, Mateusz Ludwiczak, Jakub Kościecha

18. Mikołaj Menz, Michał Małecki, Damian Natoński, Damian Wojczyński

19. Marcin Szymański, Wojciech Małecki, Arkadiusz Graczyk, Michał Menz

20. Paweł Kozłowski, Dawid Bas, Dariusz Pilas, Radosław Morawiak (W)

******

Grupa C+D

Wyniki:

1. Jakub Sawiński (TSŻ TORUŃ) – (4,4,3,4,4) 19

2. Jacek Wleklik (LKS SZAWER LESZNO) – (3,4,3,4,3) 17

3. Łukasz Rajewski (LKS SZAWER LESZNO) – (3,3,4,1,4) 15

4. Filip Kowalski (TSŻ TORUŃ) – (2,3,3,3,4) 15

5. Bartosz Fryckowski (TSŻ TORUŃ) – (3,3,4,2,3) 15

6. Kosma Syrkowski (TSŻ TORUŃ) – (4,4,4,2,w) 14

7. Zuzanna Klett (AUTOJAZDA MUSTANG ŻOŁĘDOWO) – (4,4,2,2,2) 14

8. Radosław Sieradzki ( ASEKO ORZEŁ GNIEZNO) – (4,1,w,4,4) 13

9. Paweł Szkudlarek (AQUAPARK SZARŻA WROCŁAW) – (2,3,3,3,2) 13

10. Michał Rodzeń (MARWIS HARPAGAN ZIELONA GÓRA) – (3,2,w,4,3) 12

11. Artur Kurdyk (MARWIS HARPAGAN ZIELONA GÓRA) – (2,1,4,3,1) 11

12. Martin Katarzyński (DRWĘCA KASZCZOREK) – (1,2,2,3,3) 11

13. Filip Janas (ZKS ZIELONA GÓRA) – (2,1,2,1,2) 8

14. Fryderyka Wojciechowska (TSŻ TORUŃ) – (1,2,w,2,2) 7

15. Arkadiusz Hajost (SZARŻA II WROCŁAW) – (1,2,1,1,1) 6

16. Michał Szmaj (SZARŻA II WROCŁAW) – (1,w,1,w,1) 3

Bieg po biegu:

1. Radosław Sieradzki, Michał Rodzeń, Filip Kowalski, Michał Szmaj

2. Kosma Syrkowski, Łukasz Rajewski, Artur Kurdyk, Fryderyka Wojciechowska

3. Zuzanna Klett, Bartosz Fryckowski, Paweł Szkudlarek, Martin Katarzyński

4. Jakub Sawiński, Jacek Wleklik, Filip Janas, Arkadiusz Hajost

5. Kosma Syrkowski, Bartosz Fryckowski, Arkadiusz Hajost, Michał Szmaj (W)

6. Jacek Wleklik, Łukasz Rajewski, Martin Katarzyński, Radosław Sieradzki

7. Jakub Sawiński, Paweł Szkudlarek, Michał Rodzeń, Artur Kurdyk

8. Zuzanna Klett, Filip Kowalski, Fryderyka Wojciechowska, Filip Janas

9. Łukasz Rajewski, Paweł Szkudlarek, Filip Janas, Michał Szmaj

10. Kosma Syrkowski, Jakub Sawiński, Zuzanna Klett, Radosław Sieradzki (W)

11. Bartosz Fryckowski, Jacek Wleklik, Michał Rodzeń (W), Fryderyka Wojciechowska (W)

12. Artur Kurdyk, Filip Kowalski, Martin Katarzyński, Arkadiusz Hajost

13. Jacek Wleklik, Artur Kurdyk, Zuzanna Klett, Michał Szmaj (W)

14. Radosław Sieradzki, Paweł Szkudlarek, Fryderyka Wojciechowska, Arkadiusz Hajost

15. Michał Rodzeń, Martin Katarzyński, Kosma Syrkowski, Filip Janas

16. Jakub Sawiński, Filip Kowalski, Bartosz Fryckowski, Łukasz Rajewski

17. Jakub Sawiński, Martin Katarzyński, Fryderyka Wojciechowska, Michał Szmaj

18. Radosław Sieradzki, Bartosz Fryckowski, Filip Janas, Artur Kurdyk

19. Łukasz Rajewski, Michał Rodzeń, Zuzanna Klett, Arkadiusz Hajost

20. Filip Kowalski, Jacek Wleklik, Paweł Szkudlarek, Kosma Syrkowski (W)

Zdjęcia: media społecznościowe Damiana Natońskiego i Damiana Wojczyńskiego