Klub brytyjskiej Premiership BELLE VUE Aces skompletował swój skład na sezon 2021 po tym, jak potwierdzono, że reprezentant Wielkiej Brytanii, Dan Bewley i Jye Etheridge, zostali dwoma ostatnimi członkami tego zespołu.

Dołączą do Brady’ego Kurtza, Charlesa Wrighta, Steve’a Worralla, Richiego Worralla i Toma Brennana na National Speedway Stadium w zbliżającym się sezonie żużlowym.

Tych dwóch zawodników było już w składzie Asów na sezon 2020, który jak wiadomo nie wystartował na Wyspach, z uwagi na obostrzenia związane z koronawirusem. Obaj chcą nadrobić stracony czas w nadchodzących miesiącach i zaprezentować się z jak najlepszej strony swoim fanom.

Daniel Bewley jest ulubieńcem lokalnej publiczności. Dan spodziewa się bardzo dobrego sezonu dla Belle Vue i wierzy, że klub z Manchesteru będzie głównym kandydatem do zdobycia mistrzostwa Premiership.

Młody Brytyjczyk powiedział: – Cieszę się, że mogę wrócić do klubu w tym sezonie. Tak naprawdę minęły niemalże dwa lata odkąd po raz ostatni mieliśmy przyjemność ścigać się na torach w Wielkiej Brytanii. Bardzo mi tego brakowało. Jestem szczęśliwy, że większość chłopaków ubiegłorocznego składu przedłużyło umowy w klubie na kolejny sezon. Znamy się całkiem dobrze, jeździliśmy ze sobą w przeszłości, choć do tej pory nie w jednej drużynie.

Dostrzegam ogromny potencjał w naszym zespole. Myślę, ze stać nas na to, by powalczyć o coś więcej.

Belle Vue miało szczęście być jedną z nielicznych ekip, które organizowały zawody w 2020 roku, ale to dziwne, że nie było na trybunach fanów, którzy mogli obserwować pojedynki zawodników na torze.

Dzięki zapowiedziom rządu o złagodzeniu restrykcji związanych z koronawirusem, wszyscy mamy nadzieję, że nastąpi powrót do normalności, a tym samym powrót kibiców na stadiony min. żużlowe. Wierzę w to, że już niebawem spotkamy się na stadionach. – zakończył Dan.

Przypomnijmy, iż w bieżącym sezonie Daniel Bewley będzie reprezentował barwy Sparty Wrocław. W ubiegłym sezonie jego świetna jazda w play-off (szczególnie w meczach przeciwko Falubazowi, kiedy kontuzjowany był Tai Woffinden) sprawiła, że to drużyna Sparty zajeła trzecie miejsce w PGE Ekstralidze.

25-letni Etheridge nie może się już doczekać powrotu na tor w drużynie Belle Vue Aces. Szefom klubu spodobała się jego waleczna jazda pod koniec sezonu 2019 i w następnym zakontraktowali go już do swojej drużyny.