Na stronie Belle Vue Aces opublikowano informację o odejściu Bewleya z klubu w Manchesterze. Szefowie Belle Vue potwierdzili, że Dan Bewley nie wystartuje w zespole Asów w Premiership w sezonie 2022.

Wiadomość opublikowano po niedawnym transferze 22-latka do szwedzkiego klubu Smederna. Bewley w przyszłym sezonie będzie reprezentował kluby z Eskilstuny i z Wrocławia.

Obecne przepisy w PGE Ekstralidze pozwalają zawodnikom z najwyższej półki ścigać się tylko w jednej lidze (oprócz polskiej), a Bewley wybierając starty w Polsce i w Szwecji rezygnuje automatycznie ze startów w Wielkiej Brytanii w przyszłym roku.

Jest to ogromny cios dla Belle Vue, dla którego Bewley startował od 2016 roku – najpierw w Colts w National League, a potem w seniorskiej drużynie Asów.

Mark Lemon dyrektor w Belle Vue powiedział: Muszę powiedzieć, że rozumiemy i szanujemy fakt, że Dan jako młody mężczyzna szuka nowych wyzwań w 2022 roku.
I chociaż jesteśmy rozczarowani, że tracimy go z powodu okoliczności wymuszonych przez polskie przepisy, Dan pokazał się w klubie z jak najlepszej strony w tak krótkim czasie.
Stał się ogromną częścią tego klubu od momentu, gdy po raz pierwszy wystąpił w barwach Colts, a później także zdobywając punkty dla Asów.
Jestem pewien, że mówię w imieniu nas wszystkich, właścicieli, kierownictwa i kibiców, dziękując Danowi za jego wspaniałą jazdę dla dla Belle Vue. Będzie go nam brakować zarówno na torze, jak i poza nim.

Oczywiście będziemy obserwować jego występy i jeśli pojawią się jakiekolwiek możliwości powrotu do Belle Vue drzwi dla Daniela zawsze będą otwarte, aby mógł do nas wrócić. Z niecierpliwością czekamy na ten dzień i życzymy mu wszystkiego najlepszego w 2022 r. – zakończył swoją wypowiedź Mark Lemon na stronie internetowej Belle Vue Aces.