Choć do rozpoczęcia nowego sezonu pozostało jeszcze „trochę czasu” to z różnych stron dochodzą informacje o ruchach transferowych. Jak powszechnie wiadomo drużyna Szarży Wrocław nie wystartuje w rozgrywkach centralnych o drużynowe mistrzostw Polski. Ratele będą rywalizować w okręgu zachodnim o mistrzostwo 2 ligi.

Oczywistym jest, iż wielu zawodników broniących w sezonie 2022 barw klubu ze stolicy Dolnego Śląska zmienia barwy klubowe.

Jednym, z takich zawodników jest Damian Wojczyński, który po odrodzeniu się speedrowera we Wrocławiu był jednym z pierwszych zawodników, którzy pojawili się na torze przy ul. Krajewskiego.

Damian w sezonie 2023 będzie bronił barw ZKS Zielona Góra w 1 lidze rywalizacji o drużynowe mistrzostwo Polski.

Oto co przekazał Damian w swoich mediach społecznościowych:

Cześć wszystkim! Damian Wojczyński – Szarża Wrocław z tej strony. Te barwy i medal dobrze już znacie. W sezonie 2023 nadal będę bronił barw wrocławskich Rateli w takich zawodach jak Drużynowy czy Indywidualny Puchar Polski.

Liczę też na występ w IMP, które zostaną rozegrane w tym mieście. Z drużyną pasjonatów powalczymy o ligowe punkty na szczeblu okręgowym. Szarży zabraknie w jednych rozgrywkach, a że świat nie lubi próżni, to nadspodziewanie szybko udało się ją zapełnić.

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim klubowym działaczom, którzy upomnieli się o mnie, widząc potencjał i dając możliwość startu pod swoimi skrzydłami. Speedrower, to przede wszystkim moja pasja, którą staram się godzić z codziennymi obowiązkami.

Kompas sportowych celów i rodzinnej logistyki, wskazał na ZKS Zielona Góra, z którymi powalczę o medal w pierwszej lidze. Nie bez znaczenia jest tu wpływ działaczy Harpagana w tle, którym nie brak sportowych ambicji.

Do zobaczenia niebawem!

Źródło: Damian Wojczyński Cycle Speedway Rider