Damian Wojczyński nie zwalnia tempa. Jest aktywnym zawodnikiem, „przy okazji” sędzią speedrowerowym i co najważniejsze spikerem podczas zawodów we Wrocławiu.

Damian to taki typ, który jak za coś się bierze to nie robi tego „po łebkach”. Decyzją głosów komisji, która składała się z czternastu osób, został wybrany najlepszym spikerem w sezonie 2022. Nie jest żadną tajemnicą, że „Żelek”, poza samą jazdą w wolnych chwilach uwielbia do ręki chwycić mikrofon.

W miniony weekend w Ostrowie Wlkp. Odbyło się przedsezonowe sympozjum sędziowskie, o którym na swoim fb wspominał Damian:

5 godzin sympozjum sędziowskiego minęło w błyskawicznym tempie. Tematów było bez liku ale chyba nie mogło być inaczej, gdy spotyka się grono pasjonatów.

Dla nieobecnych uchylę rąbka tajemnicy, że po ponad 10 latach analizowaliśmy jeden z meczy ligowych, do dziś uważany przez wielu za bardzo kontrowersyjny. Wyciągnęliśmy z niego wiele, ciekawych wniosków.

Sympozjum było dla mnie także okazją do odebrania z rąk Prezesa PFKS Pawła Woźnego nagrody, którą otrzymałem w II Plebiscycie CS Superligi.

Jeszcze raz pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim za oddane głosy.

Pora przepakować torbę i już jutro o 10:00 kolejne ciekawe, speedrowerowe spotkanie!

A tym spotkaniem była wizyta w ramach projektu #Szarżomania. W poniedziałek Damian odwiedził przedszkole Kids Island, w którym odbyły się dwa spotkania. Jak to już standardowo bywa, największym zainteresowaniem cieszyła się przejażdżka rowerem.

A Damian zaprezentował nowy dziecięcy rower, którego tak zaprezentował:

Na zdjęciu możecie zobaczyć mały, niebieski rower, któremu w chwili wolnej poświęcę osobny wpis. Mieszanka aluminium i karbonu, którą można podnieść jednym palcem, trafiła w moje ręce zupełnie przypadkiem, a po małej przebudowie, w najbliższych dniach wyjedzie na tor speedrowerowy, aby sprawdzić jak spisuje się w rękach młodych zawodników.

Zdjęcia: fb Damian Wojczyński Cyclespeedway Rider oraz Cycle Speedway Akademia Szarża Wrocław