W swoich mediach społecznościowych Damian Natoński podsumował dwa lata swoich startów w ekipie Szarży Wrocław.

Z dniem 31 grudnia wygasł mój kontrakt z drużyną Szarża Wrocław. Po dwóch spędzonych latach we wrocławskim klubie nadszedł czas rozstań i pożegnań. Gdy w 2020 roku postanowiłem odejść z drużyny Lwy Częstochowa bardzo się cieszyłem, że trafiłem do klubu z Wrocławia. Byłem pod wielkim wrażeniem jak działa Klub który wkroczył tyle co na speedrowerową mapę Polski.
Dzięki Szarży miałem możliwość skorzystać z porad dietetyka Dietetyk Wrocław – FitoBello. Dieta którą stosowałem i stosuję do dziś jest moim elementem przygotowania do sezonu. Drugi ważnym elementem były rozmowy z Martą Nasiukiewicz psychologiem z Mocniejsi.pl. Rozmowa z psychologiem sportowym bardzo umacnia głowę w trudnych sytuacjach, a takim na pewno jest sport speedrowerowy.

Dzięki zaangażowaniu Prezesa klubu Adriana Kocura Mocniejsi.pl zostali moim indywidualnym sponsorem, który wspiera mnie po dzień dzisiejszy, wraz z #KancelariaRadcyPrawnegoPrzemysławNasiukiewicz oraz firmą MPI serwis. Gdyby nie pomoc Adriana na pewno nie mógłbym liczyć na wsparcie indywidualne, a przede wszystkim nie miałbym tak znakomitego roweru na 27,5 cala, który robi świetną robotę podczas zawodów.

Oczywiście nie mogę zapomnieć o tym jak Klub pomógł mi z przeprowadzką do Wrocławia i doradzał, gdzie najlepiej w jakiej okolicy uwić gniazdko. Ostatecznie mieszkam wraz z narzeczoną w pięknym domu w podwrocławskich Siechnicach, gdzie możemy liczyć na ciszę i spokój od codziennego zgiełku. Szarża Wrocław zapewniła mi także pracę w której pracowałem rok czasu, dzięki czemu mogłem bardzo dobrze poznać piękne miasto jakim jest Wrocław.

Natomiast jeśli chodzi o sam speedrower to bez wątpienia były chwilę radości i zwątpienia, oraz przykrych sytuacji, jak to w życiu bywa… Raz się jest na fali, a raz spadasz na samo dno, by za kilka lat odbić się i wlecieć w góry na sam szczyt. Sam to wiem po sobie. Może jeszcze szczytu nie zdobyłem, aczkolwiek wierzę że kiedyś mi się uda. Tego samego życzę Klubowi z Wrocławia.

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim kolegom z drużyny z 2021 oraz 2022 roku za możliwość wspólnej jazdy, oraz za masę przygód które się natrafiły przez ten okres. Na pewno tego nie zapomnę. Z sezonu 2021 najbardziej zapamiętam przedsezonowe campy we Wrocławiu oraz Zakopanym, gdzie nie znałem chłopaków od takiej strony😅.

Natomiast z sezonu 2022 zapamiętam oczywiście mecz o trzecie miejsce z drużyną z Żołędowa, gdzie po ciężkim sezonie udało nam się zdobyć upragniony medal dla miasta Wrocław. Powrót busem i słynny pociąg prowadzony na jednym z postojów przypomniał mi stare dobre czasy na rowerkach. Późniejsza feta zabytkowym ogórkiem po centrum Wrocławia także pozostanie w mojej pamięci.

W pamięci utkwił mi również dwudniowy wyjazd do Gniezna na DPP i mecz ligowy. Przede mną nowy rozdział w nowym klubie nowym otoczeniu. W jakim zespole będę startował w sezonie 2023 sam tego jeszcze nie wiem, czas pokaże.

Na dzień dzisiejszy jestem jedynie zawodnikiem angielskiego Sheffield Stars. Kto wie, może tak zostanie? Może nie? Zobaczymy. Jedno jest pewne, dwa lata spędzone w Szarży Wrocław nie były okresem zmarnowanym.

Chcę powiedzieć, że Szarża będzie miała szczególne miejsce w moim sercu, ponieważ dużo tym ludziom zawdzięczam. Jeszcze raz dziękuję wszystkim osobom związanym z Wrocławiem za to jak mnie przyjęliście i wszystko co dla mnie zrobiliście. DZIĘKUJĘ !

Oto co udało mi się wywalczyć w sezonach 2021, 2022 w czerwono żółtych barwach:

Sezon 2021

🏆Drużynowy Puchar Polski🇵🇱🥉miejsce Częstochowa (Pacek, Ślęzak, Niemiec, Natoński)

🏆Mistrzostwa Polski Par Klubowych🇵🇱🥉miejsce Gniezno (Grabowski, Natoński, Szkudlarek)

🏆IX Memoriał Jakuba Korczaka🥈miejsce Wrocław

🏆Best of Pairs🥇Częstochowa (Wrzosowiak) (Grabowski, Natoński)

🏆Drużynowe Mistrzostwa 2 Ligi Okręg Zachodni🥉miejsce

44 miejsce Damian Natoński (wr1-s) średnia 2,627 punkty 143 bonusy 12 biegi 59

SEZON 2022:

🏆Memoriał Jakuba Korczaka🥇miejsce Wrocław

🏆Drużynowy Puchar Polski🇵🇱🥈miejsce Gniezno (Bas, Heard, Natoński, Pilas, Niemiec)

🏆Drużynowe Mistrzostwa Polski🇵🇱🥉miejsce CS Superliga

8 miejsce Damian Natoński (wr1-s) średnia 3,063 punkty 138 bonusy 9 biegi 48

Źródłoi zdjęcia: fb Damian Natoński Cycle Speedway Rider