Dziś zapraszamy na drugą część rozmowy, w której Damian Natoński opowie min. o tym jakie cele stawiane są przed drużyną rateli na nowy sezon, o przygotowaniach Szarży, a także czy po roku zdążył zaaklimatyzować się już we Wrocławiu.

Na wirażu: Czy wzorem ubiegłego roku Szarża planuje wyjazd na obóz przygotowawczy?
Damian Natoński: W tym roku nie planujemy nigdzie wyjeżdżać, jedynie bardzo możliwe że spotkamy się niedługo we Wrocławiu. Chcemy się spotkać w wolny weekend i pokręcić wspólnie kółka, a potem pójść na basen czy na kręgle aby jeszcze bardziej się zintegrować przed startem sezonu.

Nw: W kadrze pierwszej drużyny jest czterech zawodników z kategorii open i dwóch młodzieżowców na stałe mieszkających w Polsce. Czy ty wspólnie z zarządem klubu macie przygotowany plan B, gdyby na mecz ligowy nie dotarł żaden z czterech zawodników z Anglii i Australijczyk?
DN: Oczywiście że jesteśmy na to przygotowani. W tamtym roku nie mieliśmy szerokiej kadry wobec czego musieliśmy kontraktować zawodników w trakcie sezonu, aby załatali dziurę w składzie. Teraz mamy szerszą kadrę i na pewno będziemy przygotowani gdyby sytuacja miała się powtórzyć z 2021 roku.

Nw:  Czy zawodnicy z Wysp będą do dyspozycji menadżera i dyrektora sportowego już w sobotę poprzedzającą mecz ligowy?
DN: Tak jeżeli będą przylatywali na spotkania ligowe to już w sobotę będą do naszej dyspozycji.

Nw: Na rynku transferowym praktycznie tylko Szarża i Omega Ostrów działają jak do tej pory bardzo ofensywnie. W pozostałych klubach składy (przynajmniej te oficjalne) nie wyglądają tak dobrze? Dlaczego twoim zdaniem jest taka sytuacja?
DN: Każdy działa po swojemu że tak powiem. TSŻ ogłosił niedawno swój skład, podobnie Drwęca za niedługo zapewne inne kluby będą ogłaszać swoich zawodników. Jest jeszcze kilka niewiadomych pytań, zobaczymy co się wydarzy. Trzeba cierpliwe czekać.

Nw: Jakie więc cele sportowe na ten sezon ma drużyna Szarży Wrocław?
DN: Chcemy zdobyć medal DMP. Wiadomo każda drużyna chcę stanąć na podium na koniec sezonu, aczkolwiek my chcemy się przede wszystkim dobrze bawić i prezentować na torze. Nie nakładamy na siebie presji że musi być medal czy złoto. Absolutnie nie! Zobaczymy co czas pokaże. Nie pompujmy balonika jak to miało miejsce rok temu, gdzie też przed sezonem byliśmy gdzieś tam ustawiani w roli faworytów do medalu, a każdy wie jak to się skończyło.

Nw: Czego życzyć Damianowi Natońskiemu jako zawodnikowi a czego jako dyrektorowi sortowemu? Czy jednak nie da rozdzielić się tych dwóch funkcji w drużynie?
DN: . Czego mi życzyć ? Zdrowia, chłodnej głowy oraz spokoju tyczy się to również w kwestii dyrektora.

Nw: Jest już nowy sponsor tytularny Szarży Wrocław, który został ogłoszony na prezentacji drużyny, która odbyła się 25 lutego. Czy sponsor w nazwie pojawi się we wszystkich drużynach rateli i jak będzie brzmieć pełna nazwa drużyny rywalizującej w CS Superlidze?
DN: Tak, to bardzo dobra informacja, iż mamy sponsora tytularnego. Szarża Wrocław w sezonie 2022 wystartuję pod nazwą Aquapark Szarża Wrocław. Nazwa dotyczy tylko pierwszej drużyny startującej w rozgrywkach o drużynowe mistrzostwo Polski.

Nw: Na zakończenie pytanie prywatne. Czy Damian Natoński zaaklimatyzował się już we Wrocławiu? Jak się czujesz w stolicy Dolnego Śląska?
DN: Jak najbardziej zaaklimatyzowałem się we Wrocławiu. Poznałem miasto wzdłuż i wszerz odnajduję się bardzo dobrze. Przyzwyczaiłem się już do miejscowych korków haha. Niedawno zmieniłem pracę, wszystko jest w porządku. Teraz przebywam przez tydzień w Częstochowie i powiem szczerze że nie poznaję własnego miasta. Dużo rzeczy się zmieniło przez ten rok, szczególnie u mnie na osiedlu Północ. Najbardziej mi jedynie brakuję spotkań z kumplami i rodzinnego domu. Czasem się tęskni za tym wszystkim lecz takie to życie jest.

Nw: dziękuję bardzo za rozmowę i życzę sukcesów w nadchodzącym sezonie oraz unikania kontuzji.
DN: Dziękuję również i pozdrawiam kibiców.