Skończyła się epopeja z przynależnością klubową byłego już zawodnika Szarży Wrocław Damiana Natońskiego. Damianek ubiegły sezon miał bardzo udany. W zespole brązowych medalistów Aquapark Szarży był jednym z liderów drużyny. A po odejściu Dawida Basa miał najlepszą średnią biegową w zespole (z zawodników klasyfikowanych).

Ostatecznie Damian Natoński odjechał 48 biegów zdobywając z bonusami 148 punktów. Dało mu to średnią 3,063 pkt/bieg.

Damiankowi nie wyszły ubiegłoroczne imprezy indywidualne. Miał nawet myśli by zakończyć karierę zawodniczą. Na szczęście nie zrobił tego i w meczach o brązowy medal, szczególnie w rozegranym w arcytrudnych warunkach (ulewny deszcz) rewanżu w Żołędowie był bardzo mocnym punktem rateli.

W bieżącym sezonie wystartuje na Wyspach Brytyjskich w Sheffield.

Niedawno świat speedrowerowy obiegła informacja o nowym (jak się okazało – starym) klubie Damiana Natońskiego.

Damianek wystąpi w Victorii Poczesna w rozgrywkach CS 1. Ligi .

A tak o pozyskaniu min Damianka napisano w mediach społecznościowych klubu mającego siedzibę w Bargłach:

Mamy super informacje! W sezonie 2023 do Naszego klubu dołączyli znakomici seniorzy- Damian Natoński Cycle Speedway Rider i Piotr Kuder. Brawo! 👏To nie koniec wzmocnień. Formację juniorów zasilą Ivo Kubala, Patryk Pietrzak i Jakub Mazur. Zaplecze trenerskie również się rozwija. Dołączył do Nas doświadczony i utytułowany trener Piotr Fułek. Ponadto wszyscy kluczowi zawodnicy z poprzedniego sezonu przedłużyli kontrakty z Naszym klubem. Dziękujemy za zaufanie!🤝

Zdjęcie: fb Victoria Poczesna