Discovery Sport Events przejmując zarządzanie najbardziej prestiżową rywalizacją żużlową na świecie szafował hasłami: Nowa era speedwaya. Jednak po dwóch sezonach funkcjonowania Speedway Grand Prix pod rządami nowego promotora więcej było narzekań, niż pozytywów.

Mimo obietnic, nie rozszerzono rywalizacji o tytuł mistrzowski o nowe lokalizacje turniejów cyklu SGP, poza granicami Europy. Dodatkowo w tym sezonie wszyscy uważają, że stawka uczestników jest wyjątkowo słaba i ogromną sztuką będzie sytuacja, w której Bartosz Zmarzlik nie zdobędzie kolejnego tytułu mistrzowskiego. Niektórzy twierdzą wręcz, że w bieżącym sezonie trudniej będzie zdobyć tytuł mistrza Europy w rywalizacji SEC.

Na szczęście coś we władzach SGP drgnęło. Na ciekawy pomysł wpadli promotorzy cyklu Grand Prix, którzy zorganizowali tzw. „Media Day” w stolicy Francji — Paryżu. We wtorek 2 kwietnia odbyła się również sesja zdjęciowa zawodników rywalizujących w SGP. Najlepsi żużlowcy świata pozowali do fotografii w pełnym rynsztunku pod Wieżą Eiffla.

Uważamy, że to świetny pomysł, ale szkoda, iż o tym wydarzeniu jest głośno jedynie w mediach społecznościowych cyklu SGP. Szkoda, że nic nie napisano o tym wydarzeniu na oficjalnej internetowej stronie cyklu rywalizacji o tytuł najlepszego żużlowca świata. Póki co we Francji nie oglądamy zmagań najlepszych żużlowców o tytuł mistrza świata. Relację z Paryża udostępnił na swoich mediach społecznościowych także Bartosz Zmarzlik. „Tutaj żużla jeszcze nie było” — napisał czterokrotny indywidualny mistrz świata.

Do rozpoczęcia rywalizacji o tytuł najlepszego żużlowca pozostał niecały miesiąc. Pierwsza runda tegorocznego cyklu została zaplanowana już na 27 kwietnia w chorwackim Gorican. Dwa tygodnie później areną zmagań będzie PGE Narodowy w Warszawie. W tym roku najlepsi zawodnicy świata będą aż czterokrotnie rywalizować w Polsce (Warszawa, Gorzów, Wrocław, Toruń). W gronie uczestników jest trzech Polaków — broniący złotego medalu Zmarzlik oraz dwóch debiutantów — Dominik Kubera i Szymon Woźniak.

Zdjęcia: media społecznościowe SGP