W niedzielę 21 sierpnia o godz. 18:00 dojdzie do pierwszego meczu ćwierćfinałowego rozgrywek PGE Ekstraligi pomiędzy For Nature Solutions Apatorem Toruń a Moje Bermudy Stalą Gorzów. Poznaliśmy już awizowane składy na to spotkanie. Mimo kontuzji Martin Vaculik widnieje w składzie przyjezdnych.

W obu zestawieniach próżno szukać niespodzianek. Zarówno menedżer gospodarzy – Robert Sawina, jak i opiekun gości – Stanisław Chomski wydelegowali najmocniejsze składy z największymi gwiazdami.

Gdyby goście wystąpili w tym meczu z Vaculikiem, na pewno siła ognia Stali byłaby zdecydowanie większa. Apator nie prezentuje jakiejś rewelacyjnej formy i gospodarze mogliby mieć kłopoty z odniesieniem zwycięstwa nad Stalą.

Ale wiemy już na pewno, że w Toruniu nie zobaczymy widniejących w składzie gości Martina Vaculika i Oskara Palucha. Za Słowaka Stal będzie stosowała zastępstwo zawodnika, a Palucha zastąpi inny młodzieżowiec Gorzowian.

Należy pamiętać, iż w rundzie zasadniczej Apator pokonał Stal, ale tylko 47:43. Przed ostatnią gonitwą wynik brzmiał 42:42. Triumf „Aniołom” zapewnił duet Patryk Dudek – Robert Lambert. W tamtej rywalizacji przeciętnie zaprezentował się Bartosz Zmarzlik, który zdobył „tylko” dziesięć punktów z bonusem. Lepsza postawa Zmarzlika i wygrana byłaby po stronie przyjezdnych.

Składy na mecz w Toruniu:

APATOR:
9. Paweł Przedpełski,
10. Patryk Dudek,
11. Jack Holder,
12. z/z
13. Robert Lambert,
14. Denis Zieliński,
15. Krzysztof Lewandowski

STAL:
1. Szymon Woźniak,
2. Anders Thomsen,
3. Bartosz Zmarzlik,
4. Martin Vaculik,
5. Patrick Hansen,
6. Mateusz Bartkowiak,
7. Oskar Paluch

For Nature Solutions Apator Toruń – Moje Bermudy Stal Gorzów niedziela 21.08, godz. 18:00. Transmisja Canal+ 5.