Już dziś, w piątek 23 czerwca na stadionie w Krośnie dojdzie do drugiej próby rozegrania spotkania 10 rundy PGE Ekstraligi pomiędzy Cellfast Wilkami Krosno a Tauron Włókniarzem Częstochowa.

Pierwszy mecz tych drużyn rozegrany w Częstochowie wygrali gospodarze 56-34. Beniaminek ekstraligi żużlowej jest w bardzo ciężkiej sytuacji. Obecnie znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli z 4 punktami na koncie.

Jednak trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż Krośnianie mają rozegrane dwa spotkania mniej niż rywale z którymi walczą o utrzymanie w PGE Ekstralidze. Ale z drugiej strony w obu zaległych meczach u siebie Wilki walczą z bardzo silnymi drużynami – Tauron Włókniarzem Częstochowa oraz Betard Spartą Wrocław. W obu przypadkach gospodarze na wyjazdach ponieśli dotkliwe porażki.

Obie ekipy na piątkowy mecz desygnują najsilniejsze składy. W ekipie przyjezdnych z numerem 1 wystąpi Leon Madsaen. Duńczyk w rozegranych we środę indywidualnych mistrzostwach Danii w trzecim starcie zanotował upadek i wycofał się z turnieju. Ale jak zapewniają w klubie będzie gotowy do rywalizacji w dzisiejszym meczu.

Na pewno po zmianach „nowy” tor może stanowić pewną zagadkę dla przyjezdnych. Z drugiej strony gospodarze także nie mieli zbyt wielu możliwości trenowania, by bardzo dobrze zapoznać się z torem.

Zapowiadane składy:
Cellfast Wilki Krosno
9. Andrzej Lebiediew
10. Krzysztof Kasprzak
11. Mateusz Świdnicki
12. Vaclav Milik
13. Jason Doyle
14. Krzysztof Sadurski
15. Denis Zieliński

Tauron Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Maksym Drabik
3. Kacper Woryna
4. Jakub Miśkowiak
5. Mikkel Michelsen
6. Franciszek Karczewski
7. Kajetan Kupiec

Początek meczu: piątek, 23 czerwca, godz. 20:30. Transmisja: Eleven Sports 1