Współpracujący z nami portal Czwarte okrążenie opublikował ciekawy artykuł na temat powstania we Wrocławiu nowego toru do speedrowera. Po rozmowach min. z prezesem Szarży Wrocław Adrianem Kocurem możemy tylko potwierdzić informacje o zamiarze wybudowania nowego toru w stolicy Dolnego Śląska. Na pewno nie stanie się to jeszcze w tym sezonie, ale znając skuteczność działań zarządzających Szarżą Wrocław wróżymy szybkie sfinalizowanie zamierzeń klubu i być może od sezonu 2022 ścigania się na nowym, klubowym owalu.
W nadchodzącym sezonie po 16 latach przerwy speedrower w wykonaniu ligowym wraca do stolicy Dolnego Śląska. Coś, co przez ostatnie kilka lat wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Wrocław był jedną z największych kuźni talentów jeśli chodzi o speedrower. To właśnie w tym mieście wychowali się tacy zawodnicy jak Marcin Szymański, Maciej Ganczarek, Radosław Handke, czy Łukasz Nowacki.
We Wrocławiu speedrower zawsze był kojarzony z Sępolnem. To właśnie w tej dzielnicy Wrocławia znajduje się tor, który w 2016 roku został wyremontowany z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Wiele osób przechodząc chodnikiem obok, często się zastanawiało, do czego ten obiekt służy. Przez ostatnie lata trenował tam głównie Marcin Szymański ,do którego dwa lata temu dołączył powracający do speedrowera Mateusz Ślęzak. Prawie rok temu swoją działalność rozpoczął klub Szarża Wrocław i dzięki temu pamięć o speedrowerze powróciła na Sępolno. Dzisiaj coraz więcej osób wie, do czego służy ten tor.
Szarża działa bardzo prężnie. Ma na nadchodzący sezon spore ambicje, plany i cele. Teraz okazuje się, że może mieć jeszcze jeden cel, którym może być wybudowanie nowego toru. Co ważne osoby związane z klubem dość mocno już zaczęły w tym temacie myśleć i działać. Z informacji, jakie udało nam się uzyskać w klubie, wiemy, że odbyło się już kilka spotkań na ten temat i są już wstępnie wytypowane dwie lokalizacje ewentualnego przyszłego toru.
Jednym z terenów ma być Stadion Olimpijski, natomiast druga lokalizacja to ulica Lotnicza – w kompleksie obiektów sportowych należących do wrocławskiego Spartana. Wiemy, że zarządowi Szarży zależy, aby przy torze było zaplecze sanitarne i trybuny. Na chwilę obecną nikt odważnie nie mówi o konkretnych datach, kiedy tor miałby powstać. Wiadomo jedynie, że temat jest bardzo aktualny i dość dużo w tym temacie się dzieje. Tymczasem, w tym roku Szarża Wrocław swoje spotkania będzie rozgrywać na torze przy Krajewskiego 1.
Nowe komentarze