W pierwszym piątkowym meczu (30 czerwca br.) otwierającym 11 już rundę spotkań PGE Ekstraligi dojdzie do pojedynku w Toruniu. Na MotoArenie For Nature Solutions Apator podejmuje Fogo Unię. Goście w bieżącym sezonie zmagają się z plagą kontuzji i do końca nie wiadomo w jakim zestawieniu wystąpią w Toruniu.

W składzie gości na to spotkanie widnieje Janusz Kołodziej. W ostatnim meczu za „Koldiego” stosowano zz-tkę. Lecz jest duże prawdopodobieństwo, że Kołodziej w Toruniu wystąpi. Choć kontuzjowana ręka daje o sobie znać to zawodnik bardzo chce wspomóc swoją drużynę w meczu w Toruniu. W czwartek, zgodnie z zapowiedzią, żużlowiec Unii trenował na torze w Lesznie i jego jazda wyglądała dobrze. A tak dla leszczyńskiego radia Elka Kołodziej skomentował swój wyjazd na tor, po przerwie spowodowanej kontuzją:

Do połowy treningu było jeszcze różnie. Nie mogłem sobie tego wszystkiego poukładać w głowie. Ostatni wyjazd był dla mnie bardzo fajny, poczułem sprzęt i czuję, że przełamałem kontuzję.

W Lesznie Unia pokonała Torunian 49-41. Na pewno trudno będzie przyjezdnym obronić punkt bonusowy. Zadanie wydaje się niewykonalne w przypadku, gdyby nie wystąpił Kołodziej. A w kontekście utrzymania się w ekstralidze żużlowej każdy punkt może okazać się niezwykle istotny.

W zestawieniu obu drużyn nie doszło do większych zmian w porównaniu do poprzednich spotkań.

Zapowiadane składy:

For Nature Solutions KS Apator Toruń
9. Robert Lambert
10. Paweł Przedpełski
11. Patryk Dudek
12. Wiktor Lampart
13. Emil Sajfutdinow
14. Krzysztof Lewandowski
15. Mateusz Affelt

Fogo Unia Leszno
1. Bartosz Smektała
2. Janusz Kołodziej
3. James Pearson
4. Jaimon Lidsey
5. Adrian Miedziński
6. Damian Ratajczak
7. Antoni Mencel

Początek spotkania: piątek, 30 czerwca, godz. 18:00. Transmisja Eleven Sports 1

Wynik pierwszego meczu: 49:41 dla Unii