W ostatnią niedzielę na torze w Gnieźnie rozegrano pierwszy finałowy mecz tegorocznych rozgrywek o speedrowerowe Drużynowe Mistrzostwo Polski. Na torze przy ulicy Parkowej w pierwszej stolicy Polski zjawiło się bardzo dużo kibiców pragnących dopingować swoich zawodników w walce o tytuł DMP.

Przeciwnikiem gospodarzy była niepokonana do niedzieli drużyna MS Śląska Świętochłowice. Świętochłowiczanie mieli znakomity bilans spotkań w bieżącym sezonie. Drużynowi Mistrzowie Polski z 2020 r. wygrali wszystkie 12 spotkań.

Pierwszej porażki doznali na wyjeździe w swoim 13 meczu sezonu. Przegrana była bardzo dotkliwa. Orzeł pokonał Śląsk 92-66. Czyżby jedna porażka w sezonie miała zadecydować o tytule drużynowych mistrzów Polski?

Wszystko w rękach i nogach zawodników w niedzielę 17 października, gdy odbędzie się mecz rewanżowy o złoty medal DMP 2021. Na pewno w Świętochłowicach nie zabraknie zarówno kibiców gospodarzy jak i gości. Orzeł Gniezno organizuje wyjazd swoich fanów na ostatni, najważniejszy mecz sezonu.

Ostatni złoty medal DMP Orzeł Gniezno zdobył w 2002 r. Stąd obecność wielu kibiców podczas niedzielnego spotkania w pierwszej stolicy Polski.

W mediach społecznościowych Aseko Orzeł Gniezno poinformowało o ogromnym zainteresowaniu kibiców meczem o złoto:

WUCHTA WIARY NA FINALE !

Podczas finału Aseko Orzeł Gniezno – Śląsk Świętochłowice zgromadziło się mnóstwo kibiców 💪. Policzyliśmy, że było Was około 5️⃣0️⃣0️⃣❗️Momentami nie było gdzie wsadzić palca 🔥🔥🔥. Ale to jeszcze nie wszystko. Transmisję internetową w szczytowych momentach śledziło około 2️⃣5️⃣0️⃣osób❗️Te liczby dobitnie pokazują, że nie brakuje fanów speedrowera 🔥. A chcemy zrobić wszystko, by stawał się on jeszcze popularniejszy 👌. Ci, którzy byli z nami w niedzielę, na pewno nie żałują. Już otrzymujemy pytania, kiedy kolejne zawody 😎😎😎. Na razie skupiamy się na rewanżu w Świętochłowicach 🥇

Zdjęcie toru w Gnieźnie podczas finału 10 października – media społecznościowe Aseko Orła Gniezno