W meczu kończącym 12 rundę PGE Ekstraligi, w niedzielę 9 lipca o godzinie 19:15 ebut.pl Stal Gorzów podejmuje Tauron Włókniarza Częstochowa.

Goście przegrali w ostatniej kolejce prestiżowe spotkanie z prowadzącą bez straty punktu Betard Spartą Wrocław. Gospodarze dzisiejszej potyczki, także ponieśli porażkę, ale na trudnym terenie w Lublinie z Platinum Motorem.

W kadrze Stalówki doszło do jednej zmiany w stosunku do ostatniego meczu ligowego. Do składu wrócił Wiktor Jasiński, zastępując Mathiasa Pollestada. Polak zanotował bardzo dobry występ w ostatnim spotkaniu U24 Ekstraligi. Poza tym Stanisław Chomski musi liczyć na sprawdzonych zawodników.

Goście w awizowanym składzie na mecz Gorzowie dokonali jednej zmiany. W miejsce Franciszka Karczewskiego wystąpi Kacper Halkiewicz. Jednak z pewnością nie młodzieżowcy będą decydować o końcowym wyniku spotkania na „Jancarzu”.

W pierwszym meczu tych drużyn padł remis. Nawet minimalna wygrana gospodarzy da im punkt bonusowy. Na pewno kibice zobaczą ciekawe spotkanie.

Zapowiadane składy: 

Tauron Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Maksym Drabik
3. Kacper Woryna
4. Jakub Miśkowiak
5. Mikkel Michelsen
6. Kajetan Kupiec
7. Kacper Halkiewicz

ebut.pl Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Oskar Fajfer
11. Martin Vaculik
12. Wiktor Jasiński
13. Anders Thomsen
14. Oskar Paluch
15. Mateusz Bartkowiak

Początek spotkania: niedziela 9 lipca, godzina 19:15. Transmisja Canal+ Sport 5

Wynik pierwszego spotkania: Remis 45:45