Lider Betard Sparty Tai Woffinden w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań. W trzech dotychczasowym meczach PGE Ekstraligi zdobył zaledwie 15 punktów (z bonusami), co daje mu średnią 1,250 pkt/bieg – najniższą wśród seniorów Spartan. Tajski ostatni raz dwucyfrową zdobycz punktową (nie uwzględniając bonusów) miał niemal rok temu, 25 czerwca 2023 roku, w meczu 8 rundy PGE Ekstraligi. Wówczas Betard Sparta Pokonała Cellfast Wilki Krosno na ich terenie 50-40. Woffindem w pięciu startach przywiózł do mety 11 punktów i 2 bonusy.

W ostatnim meczu w Toruniu w pierwszym półfinałowym meczu PGE Ekstraligi, rozegranym 27 sierpnia 2023 Tajski zdobył 9 punktów i 3 bonusy i pod względem zdobytych punktów z bonusami, wspólnie z Bartłomiejem Kowalskim (zdobył 12 pkt) był najlepszym zawodnikiem Sparty.

W czwartek wieczorem Woffinden zanotował dobry występ na Wyspach Brytyjskich. W tamtejszej lidze w ogóle Tajski spisuje się bardzo dobrze. Oby formę z Anglii przekuł na dobry występ na Moto Arenie w Toruniu. Tamtejszy tor należy do jednych z ulubionych obiektów Brytyjczyka.

Nawet spekuluje się, iż po bieżącym sezonie Tajski zasili Apatora Toruń. Jak będzie – zobaczymy. W zespole gości trener Piotr Baron ma więcej zmartwień, niż Dariusz Śledź. W Apatorze w tym sezonie w świetnej dyspozycji jest praktycznie tylko Emil Sajfutdinow. Pozostali zawodnicy niemrawo weszli w bieżące rozgrywki. Bardzo słabo prezentuje się Paweł Przedpełski, który w tym sezonie w trzech meczach zdobył z bonusami zaledwie 7 punktów. Legitymuje się średnią 0,583 pkt/bieg.

Po trzech kolejkach PGE Ekstraligi wyższą od niego średnią ma kompletny debiutant 16-letni Marcel Kowolik, zawodnik Betard Sparty (0,625 pkt/bieg).

Jak powszechnie wiadomo w drużynie, by myśleć o zwycięstwie na równym, wysokim poziomie musi pojechać czterech zawodników. Czy Przedpełski przełamie się w meczu przeciwko Sparcie? Wrocławianie na własnej skórze przekonali się o tym w Częstochowie. Po dwóch słabych meczach w miniony wtorek „odpalił” w końcu Maksym Drabik i to dzieki jego punktom gospodarze tamtego spotkania zanotowali remis ze Spartą.

Awizowane składy na mecz w Toruniu:

Betard Sparta WrocławKS Apator Toruń
1. Tai Woffinden9. Patryk Dudek
2. Daniel Bewley10. Robert Lambert
3. Bartłomiej Kowalski11. Wiktor Lampart
4. Artem Łaguta12. Paweł Przedpełski
5. Maciej Janowski13. Emil Sajfutdinow
6. Jakub Krawczyk14. Mateusz Affelt
7. Marcel Kowolik15. Krzysztof Lewandowski

Początek spotkania na Moto Arenie: piątek, 3 maja godz. 20:30. Transmisja Eleven Sports 1

Rozkład 13 biegów części zasadniczej:
1. WOFFINDEN, Dudek, KOWALSKI, Lampart
2. Lewandowski, KRAWCZYK, Affelt, KOWOLIK
3. JANOWSKI, Przedpełski, BEWLEY, Sajfutdinow
4. Affelt, ŁAGUTA, Lambert, KRAWCZYK
5. Lampart, KOWALSKI, Przedpełski, ŁAGUTA,
6. Sajfutdinow, BEWLEY, Lewandowski, WOFFINDEN,
7. KOWOLIK, Lambert, JANOWSKI, Dudek,
8. KOWALSKI, Sajfutdinow, ŁAGUTA, Affelt,
9. Dudek, WOFFINDEN, Lambert, BEWLEY,
10. KRAWCZYK, Lampart, JANOWSKI, Przedpełski,
11. Przedpełski, ŁAGUTA, Dudek, WOFFINDEN,
12. BEWLEY, Lewandowski, KOWOLIK, Lampart,
13, Lambert, JANOWSKI, Sajfutdinow, KOWALSKI