MOJE BERMUDY STAL GORZÓW – ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

W piątek 2 września o godz. 18:00 Stal Gorzów podejmuje w pierwszym półfinałowym meczu PGE Ekstraligi drużynę Włókniarza Częstochowa.

Doświadczony trener Stali Gorzów Stanisław Chomski postawił na to samo ustawienie co w meczu z Apatorem. W podstawowym składzie znalazł się zawodzący Patrick Hansen, ale pod 16 wystąpi Wiktor Jasiński. Polak może w każdej chwili pojechać za Duńczyka. Takim posunięciem szkoleniowiec gospodarzy będzie trzymał częstochowian w szachu, do końca spotkania.

Z drugiej strony trener Kędziora ma takie same atuty w ręku. W miejsce Jonasa Jeppesena w każdej chwili – od samego początku meczu – mogą jechać Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki. Taki manewr zastosowano już w rywalizacji przeciwko Sparcie w minioną niedzielę.

Czy rozpędzony Włókniarz będzie kontynuował swoją zwycięską passe? Włókniarz bowiem ma na koncie pod rząd pięć zwycięskich meczów w fazie zasadniczej sezonu oraz dwa w ćwierćfinale. Przypomnijmy, iż w pierwszej części sezonu Stal pokonała na własnym torze Częstochowian 50-40.

Awizowane składy:

STAL:
9. Szymon Woźniak,
10. Patrick Hansen,
11. Martin Vaculik,
12. Anders Thomsen (z/z),
13. Bartosz Zmarzlik,
14. Oskar Paluch,
15. Mateusz Bartkowiak.

WŁÓKNIARZ:
1. Leon Madsen,
2. Bartosz Smektała,
3. Kacper Woryna,
4. Jonas Jeppesen,
5. Fredrik Lindgren,
6. Jakub Miśkowiak,
7. Mateusz Świdnicki.

PGE EKSTRALIGA, półfinał – pierwszy mecz piątek (2 września), o godz. 18:00, transmisja Eleven Sports 1