Po czterech rozegranych kolejkach Stal Gorzów była niepokonana. Żużlowcy znad warty wygrali wyjazdowe spotkanie w Lesznie z Unią. Ale dwa ostatnie mecze – to dwie porażki: we Wrocławiu ze Spartą oraz u siebie z Włókniarzem. W Stali postanowiono nie czekać i we wtorek ponad pięć godzin obradował zarząd klubu.

Postanowiono „dosprzętowić” młodego Duńczyka Marcusa Birkemose i dawać mu więcej szans na rywalizację w meczach. Efekt jest już widoczny. Duńczyk znalazł się w składzie pod numerem 12.

Za ostatnia porażkę winnym uznano tor – z uwagi na status meczu zagrożonego bardzo twardy i inny niż na treningach Gorzowian. Przypomnijmy, iż w ostatnią niedzielę taki sam tor – twardy był we Wrocławiu i gospodarze poradzili sobie w meczu przeciwko Unii Leszno.

Mecz przeciwko beniaminkowi PGE Ekstraligi pokaże, czy ostatnie dwie porażki Stali to były „wypadki przy pracy”, czy to zapowiedź jakiegoś głębszego kryzysu w szeregach Gorzowian.

W składzie Torunian jak zwykle z numerem 8 (16) wystartuje Robert Lambert. Petr Chlupac raczej nie będzie miał okazji do wyjazdu na tor. Młody Brytyjczyk legitymuje się najlepszą średnią wśród zawodników u-24. Jego średnia to 2,10 pkt/bieg. Czy będzie w stanie poprowadzić drużynę Apatora do zwycięstwa w tym meczu? Ostatnio bardzo słaby występ zanotował jeden z liderów Torunian Chris Holder.

Po drugiej stronie barykady – również Bartosz Zmarzlik przeciwko Włókniarzowi zaliczył najsłabszy występ w tym sezonie. Przegrał wyścigi z młodzieżowcami Częstochowian i o raz pierwszy w tym sezonie nie zdobył punktu w biegu. Czy to była wina twardego toru innego niż ten na treningach?

Okaże się w już w najbliższy piątek „na Jancarzu”. Początek meczu o godz. 20:30.

Składy drużyn

eWinner Apator Toruń
1. Adrian Miedziński
2. Paweł Przedpełski
3. Petr Chlupac
4. Chris Holder
5. Jack Holder
6. Krzysztof Lewandowski
7. Justin Stolp

Moje Bermudy Stal Gorzów
9. Szymon Woźniak
10. Anders Thomsen
11. Martin Vaculik
12. Marcus Birkemose
13. Bartosz Zmarzlik
14. Kamil Nowacki
15. Wiktor Jasiński

Początek meczu w piątek o godz. 20:30. Transmisja Eleven Sports 1

Sędzia Paweł Słupski