W spotkaniu zamykającym 11 rundę PGE Ekstraligi spotkają się ze sobą drużyny, które obecnie znajdują się na dwóch pierwszych miejscach w tabeli rozgrywek o drużynowe mistrzostwo Polski. Wrocławianie nie przegrali dotychczas żadnego meczu, natomiast seria zwycięstw gospodarzy dzisiejszego meczu (niedziela 2 lipca br.) nie doznali porażki od piątej rundy PGE Ekstraligi.

Dla Spartan jest to ostatni trudy wyjazd w części zasadniczej sezonu. Częstochowianie natomiast na swoim torze punkty stracili na początku bieżącego sezonu – jeszcze w kwietniu. Przegrali wówczas z Platinum Motorem Lublin 41-49 i zremisowali z ebut.pl Stalą Gorzów po 45.

W ostatnim meczu gospodarze dzisiejszego spotkania wygrali w Krośnie z Cellfast Wilkami 49-41. Niepokojącym sygnałem może być fakt, iż jeden z liderów Mikkel Michelsen nie błysnął w mieście szkła przegrywając nawet z juniorem gospodarzy – Krzysztofem Sadurskim.

Spartanie w pierwszej rundzie bieżącego sezonu minimalnie wygrali na własnym torze z Włókniarzem. Wówczas po „mękach” Wrocławian było 46-44 dla miejscowych. Oznacza to, iż by myśleć o punkcie bonusowym Spartanie muszą jechać po wygraną w Częstochowie. Na pewno będzie to niezwykle trudne zadanie dla lidera tabeli.

Zapewne w związku z tym Dariusz Śledź przemeblował skład Spartan. Tai Woffinden lubiący startować w inauguracyjnych biegach, tym razem nie pojedzie w pierwszym wyścigu wieczora. Na otwarcie Piotr Pawlicki z Artemem Łagutą zmierzą się z Leonem Madsenem i Kacprem Woryną. Pierwszy bieg może ustawić przebieg dalszej części spotkania. Wrocławianie nie mogą sobie pozwolić na podwójną porażkę, gdyż później pogoń – tak jak w Gorzowie Wlkp. – może się okazać już nie taka skuteczna jak „na Jancarzu”. Taki układ numerów zawodników sprawia, iż przeciwko Madsenowi aż trzy razy pojedzie Piotr Pawlicki.

Bardzo ciekawie zapowiada się start wychowanka Włókniarza – Bartłomieja Kowalskiego. W ostatnim meczu w Częstochowie młodzieżowiec Sparty doskonale radził sobie na owalu pod Jasną Górą. Jeśli i tym razem będzie tak samo to Kowalski może okazać się poważnym wsparciem dla wrocławskich liderów.

Zapowiadane składy:

Betard Sparta Wrocław:
1. Piotr Pawlicki
2. Daniel Bewley
3. Artem Łaguta
4. Tai Woffinden
5. Maciej Janowski
6. Bartłomiej Kowalski
7. Mateusz Panicz

Tauron Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Maksym Drabik
11. Kacper Woryna
12. Jakub Miśkowiak
13. Mikkel Michelsen
14. Szymon Wolski
15. Franciszek Karczewski

Początek spotkania: niedziela, 2 lipca br., godz. 19:15. Transmisja Canal+ Sport 5

Wynik pierwszego spotkania: 46:44 dla Sparty

Program zawodów:

1. PAWLICKI, Madsen, ŁAGUTA, Woryna
2. Karczewski, KOWALSKI, Wolski, PANICZ
3. JANOWSKI, Miśkowiak, BEWLEY, Michelsen
4. Wolski, WOFFINDEN, Drabik, KOWALSKI
5. Woryna, ŁAGUTA, Miśkowiak, WOFFINDEN
6. Michelsen, BEWLEY, Karczewski, PAWLICKI
7. PANICZ, Drabik, JANOWSKI, Madsen
8. ŁAGUTA, Michelsen, WOFFINDEN, Wolski
9. Madsen, PAWLICKI, Drabik, BEWLEY
10. KOWALSKI, Woryna, JANOWSKI, Miśkowiak
11. Miśkowiak, WOFFINDEN, Madsen, PAWLICKI
12. BEWLEY, Karczewski, PANICZ, Woryna
13. Drabik, JANOWSKI, Michelsen, ŁAGUTA