Za nami runda jesienna Mistrzostw Polski w Hokeju na trawie na stadionach otwartych. Przed nami rozgrywki halowe Mistrzostw Polski 2021/2022. Zajmiemy się rozgrywkami Superligi, co nie oznacza, że rozgrywki I-szo ligowe nie są interesujące.

Superliga startuje 27 XI 2021 r. i ta kolejka jest przełożona. [Ma być rozegrana do 22 .XII. 2021 r.] Ostatnia kolejka eliminacyjna ma zostać rozegrana 12 II 2022 r., półfinały zaplanowano na 19 II 2022 r., a mecze finałowe na 20 II 2022 r.

W rozgrywkach Superligi bierze udział 8 drużyn. Na boisko wybiegają zespoły składające się z 5 zawodników pola i bramkarza. Ilość zmian danej drużyny w meczu jest nieograniczona.

Obrońcą tytułu mistrzowskiego jest zespół AZS AWF Poznań (to jego jedyny tytuł MP zdobyty w sezonie 2020/2021). Tytuł Akademików nie jest czymś przypadkowym. Od roku 2018 drużyna regularnie stawała na podium. I kwestią czasu było tylko, kiedy sięgnie po swój pierwszy zloty medal.

Srebrnym medalistą ubiegłorocznych rozgrywek jest Grunwald Poznań (16 -krotny MP – ostatni tytuł MP zdobył w roku 2019) i zechce powrócić na tron mistrzowski. Brązowym medalistą ubiegłorocznych rozgrywek jest Pomorzanin Toruń (6 krotny MP – ostatni tytuł zdobyty w 2020r).

Zespół Pomorzanina Toruń zechce zapewne poprawić swą lokatę na podium MP w sezonie 2021/2022. Pozostałe zespoły: Start 1954 Gniezno, Warta Poznań, LKS Gąsawa, LKS Rogowo czy Stella Gniezno, również zgłaszają akces do walki o medale Mistrzostw Polski w halowej odmianie Hokeja na trawie. I żadna z tych drużyn nie jest bez szans w walce o medale. 

Czy młode wilki głodne sukcesu, odeślą starych wyżeraczy poza podium

Jeszcze nie!!! Rozgrywki halowe dają jednak pewne fory ograniu i doświadczeniu, ja na swój użytek nazywam to cwaniactwem boiskowym. Będzie coraz trudniej odpierać ataki pretendentów i zdarzą się niespodziewane rezultaty. I będzie coraz trudniej wskazać faworyta w danym spotkaniu. To jednak hala ,tu na parkiet wybiega piątka zawodników o zbliżonych umiejętnościach!!!

I jak zawsze, to tylko przedsezonowe dywagacje!!! Jak będzie, zobaczymy wkrótce.

Życzę wielu niespodzianek i sportowych emocji.

Mariusz Stypczyński

Zdjęcie: autor tekstu. Fotografia pochodzi z meczu barażowego o pozostanie w Superlidze w sezonie 2019/2020. Spotkanie zostało rozegrane 21.II.2020r. pomiędzy Stellą Gniezno -7 zespołem Superligi a LKS-em Gąsawa v-ce liderem I ligi Hokeja. W tym spotkaniu zwyciężył LKS-u Gąsawa i to on awansował do rozgrywek superligi w sezonie 2020/2021