Ostatni mecz szóstej rundy PGE Ekstraligi odbędzie się w Toruniu. For Nature Solutions na Motoarenie będzie podejmował Platinum Motor Lublin.

Goście nie mogą wystąpić w pełnym składzie, gdyż kontuzjowany jest Dominik Kubera, który jest bardzo silnym punktem drużyny. Wychowanek Unii Leszno ma 7 średnią biegową w ekstralidze żużlowej. W Motorze lepszy od niego jest tylko Bartosz Zmarzlik.

Jednak w klubie nie zdecydowano się powołać na mecz w Toruniu Fina Antti Vuolasa. Pod numerem cztery, jako zawodnik U24 w składzie widnieje Kacper Grzelak, który do tej pory występował z numerami „młodzieżowców”.

Z numerem szóstym w zestawieniu gości pojawił się Bartosz Bańbor. Motor w ostatnim swoim meczu przeciwko Wilkom pokazał, iż nawet bez Dominika Kubery dysponuje piekielnie mocnym składem. Pięć biegów zaliczył wówczas Mateusz Cierniak i był to jego jeden z lepszych występów w rywalizacji o DMP w ogóle.

W nieco innej, znacznie gorszej sytuacji są gospodarze. Apator ”wzmocniony” w tym sezonie Emilem Sajfutdinowem miał walczyć o medale. Jeszcze wszystko jest możliwe, gdyż po zakończeniu części zasadniczej aż sześć drużyn rywalizuje w play-off. Jednak aby to się stało faktem żużlowcy z Torunia muszą wygrywać swoje mecze – szczególnie te na własnym torze.

Jednak na jakieś rewolucyjne zmiany w składzie nie ma szans – stąd trudno o jakiekolwiek zmiany personalne. Robert Sawina postanowił nie zmieniać nic w zestawieniu Torunian w porównaniu z ostatnim meczem.

Zapowiadane składy:

Platinum Motor Lublin:
1. Jarosław Hampel
2. Jack Holder
3. Fredrik Lindgren
4. Kacper Grzelak
5. Bartosz Zmarzlik
6. Bartosz Bańbor
7. Mateusz Cierniak

For Nature Solutions KS Apator Toruń:
9. Paweł Przedpełski
10. Robert Lambert
11. Patryk Dudek
12. Wiktor Lampart
13. Emil Sajfutdinow
14. Krzysztof Lewandowski
15. Mateusz Affelt

Początek spotkania: niedziela 21 maja br., godz. 19:15. Transmisja Canal+ Sport 5.