Od lat stara żużlowa zasada mówi, iż mecze o DMP wygrywa się, wówczas gdy dobrze punktują młodzieżowcy. Bardzo duże znaczenie ma współpraca między „starszyzną” drużyny a tymi, którzy dopiero poznają tajniki speedwaya.

Na stronie speedwayekstraliga.pl ukazały się wypowiedzi Krzysztofa Lewandowskiego i Franciszka Karczewskiego dotyczące korzystania przez nich z cennych rad starszych kolegów:

Krzysztof Lewandowski:

To jest bardzo ważne, bo bardzo doświadczeni zawodnicy widzą więcej i zawsze gdzieś tam służą cenną radą. Po każdej serii wyścigów spotykamy się całą drużyną, dzielimy się naszymi odczuciami odnośnie toru, odnośnie przełożeń i razem ustalamy w którą stronę pójść w następnej serii. Wiadomo, że w meczu gdzieś tam, sam taki zawodnik nie podejdzie podpowiedzieć, bo jest skupiony sam na sobie, ale jeżeli osobiści zapytam się starszych kolegów co wybrać na starcie czy jaką ścieżkę obrać po trasie to nie ma problemu z tym aby mi pomogli.
Wszystkie podpowiedzi są wartościowe bo wiem, że tutaj każdy chce dla mnie dobrze i ze wszystkich rad wyciągam pozytywne wnioski i przynosi to efekty, mam nadzieję, że tak będzie cały czas.

Franciszek Karczewski:

No właśnie myślę, że jazda. Jazda z najlepszymi jakieś tam biegi udane, czy nie udane, żeby to doświadczenie cały czas zdobywać.
Tak zawsze mogę liczyć na podpowiedzi starszych kolegów. Zawsze mogę podejść, spytać. Nigdy nie usłyszę odpowiedzi że ci nie powiem czy coś. Zawsze otrzymuję pomoc od starszych kolegów.