Za nami tylko jeden mecz II kolejki PGE Ekstraligi. Z zaplanowanych na weekend czterech meczy, udało się rozegrać jedynie niedzielne spotkanie w Lublinie. Z uwagi na deszcze już w czwartek odwołano dwa piątkowe mecze – w Lesznie i Grudziądzu. Druga odsłona drugiej rundy batalii o DMP sezonu 2020 już dzisiaj. Najpierw o godzinie 18 swój mecz rozegrają drużyny Falubazu Zielona Góra z Włókniarzem Częstochowa. O godzinie 20 rozpocznie się spotkanie Unii Leszno ze Spartą Wrocław.

Miejmy nadzieję, że dzisiejsze mecze odbędą się bez przeszkód.

Speed Car Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów 53 – 37

Po wysokiej przegranej we Wrocławiu w drużynie Motoru Lublin postanowiono dać odpocząć Jakubowi Jamrogowi. W jego miejsce do składu wrócił ulubieniec publiczności Paweł Miesiąc. Miało to pomóc drużynie z Lublina wygrać mecz ze Stalą. W drużynie gości postanowiono nie zmieniać składu z pierwszego meczu, a w miejsce kontuzjowanego Nielsa Kristiana Iversena jak poprzednio – zastosowano zastępstwo zawodnika.

Tak słabego wejścia w sezon drużyna Stali Gorzów nie miała od pięciu lat. O przewadze gospodarzy niech świadczy fakt, iż drużyna gości wygrała indywidualnie 5 biegów, z tego Bartosz Zmarzlik wygrał trzy razy. W sumie w 7 startach uzbierał 14 punktów. IMŚ z 2019 r wraz z Andreasem Thomsenem, zdobywcą 10 pkt i 2 bonusów w 7 startach, byli najjaśniejszymi postaciami drużyny Stali Gorzów. Bezbarwny występ zanotował Krzysztof Kasprzak, który startując 5 razy przywiózł 6 pkt. Beznadziejnie pojechał były IMP – Szymon Woźniak. Zdobył tylko 1 pkt. (w czterech startach) pokonując tylko juniora gospodarzy Wiktora Trofymowa. Gdyby nie dobry występ Rafała Karczmrza (6 pkt. w pięciu startach), rozmiary porażki drużyny z Gorzowa byłyby jeszcze większe i wtedy można by mówić o klęsce. W drużynie Motoru bardzo szybki był Jarosław Hampel zdobywca 13 pkt i bonusa. Dobre zawody odjechali również Mikkel MIchelsen zdobywca 11 pkt oraz pozostali liderzy Motoru Grigorij Łaguta oraz Matej Zagar zdobywcy po 9 pkt i bonusie. Bardzo mocna w ubiegłym sezonie formacja juniorska Lublinian jakoś w dwóch pierwszych meczach nie prezentuje się tak dobrze. Młodzieżowcy gospodarzy zdobyli 7 pkt i bonus, podczas gdy para juniorów Stali wywalczyła 6 pkt i bonus. Te proporcje byłyby zapewne inne gdyby Wiktor Lampart w II biegu nie zablokował w bardzo niebezpieczny sposób rozpędzonego Rafała Karczmarza, albo gdyby zamiast żółtej – otrzyma od sędziego czerwoną kartkę.

Sezon powoli się rozkręca, to są młodzi zawodnicy i zapewne w kolejnych zawodach pokażą swoje wysokie już umiejętności.

Czy tak wysoka wygrana drużyny Motoru świadczy o tym, że znaleziono optymalny skład i ustawienie zawodników? Czy w związku z poprawnym występem Pawła Miesiąca, w najbliższym meczu zobaczymy w barwach Motoru Jakuba Jamroga? Czy menadżer drużyny lubelskiej uzna, że zwycięskiego składu się nie zmienia? O tym, czy tak będzie przekonamy się już w najbliższy piątek 26.06. Wówczas Motor zmierzy się na wyjeździe z Unią Leszno.

Dziś przekonamy się czy Unia Leszno nadal jest bardzo silna jak w poprzednich sezonach, czy może Stal Gorzów w tym sezonie jest bardzo słaba?

Punktacja:

Motor Lublin 53 pkt.
9.
Grigorij Łaguta – 9+1 (1,3,3,2*,t)
10. Paweł Miesiąc – 4+2 (0,2*,2*,0)
11. Jarosław Hampel – 13+1 (3,2*,3,3,2)
12. Matej Zagar – 9+1 (1*,3,1,3,1)
13. Mikkel Michelsen – 11 (2,2,3,1,3)
14. Wiktor Lampart – 6+1 (3,1,2*,0)
15. Wiktor Trofymow jr – 1 (1,0,0)
16. Oskar Bober – ns

Stal Gorzów37 pkt.
1.
Krzysztof Kasprzak – 6 (2,3,0,1,0,-)
2. Szymon Woźniak – 1 (0,0,1,0,-,-)
3. Niels Kristian Iversen – zz
4. Anders Thomsen – 10+2 (2*,1,1,1,2*,2,1)
5. Bartosz Zmarzlik – 14 (3,0,1,2,2,3,3)
6. Rafał Karczmarz – 6+1 (2,3,0,1*,0)
7. Mateusz Bartkowiak – 0 (0,0,-)
8. Wiktor Jasiński – ns