W meczu zamykającym 10 rundę PGE Ekstraligi ponownie dojdzie do rozegrania derbów kujawsko-pomorskiego. Goście w pierwszym meczu , w maju pokonali u siebie Grudziądzan 52-38. Niby 14 punktów to różnica, która nie jest nie do odrobienia, ale derby rządzą się zazwyczaj swoimi prawami. Choć z drugiej strony trzeba mieć na uwadze czerwcowe zwycięstwo GKM-u 56-34 z drużynowymi mistrzami Polski z 2022 roku ekipą Motoru Lublin. Gospodarze nie tylko wygrali mecz, ale w dwumeczu z Lublinianami zdobyli punkt bonusowy.

Na pewno w tym spotkaniu wiele zależeć będzie od postawy Nickiego Pedersena, Gleba Czugunowa oraz Krzysztofa Kasprzaka w ekipie gospodarzy. Z drugiej strony goście liczą na dobry występ Patryka Dudka, Pawła Przedpełskiego oraz Wiktora Lamparta. W ekipie przyjezdnych liczą na wysokie zdobycze punktowe liderów Emila Sajfutdinowa (dotychczas nie zawodzi) oraz Roberta Lamberta.

Czy Kacper Pludra powstrzyma na wodzy nerwy? Młodzieżowiec miejscowych ma ogromny potencjał, tylko musi go w odpowiedni sposób wykorzystać.

Zapowiadane składy:
ZOOleszcz GKM Grudziądz 
9. Max Fricke
10. Gleb Czugunow
11. Wadim Tarasienko
12. Frederik Jakobsen
13. Nicki Pedersen
14. Kacper Łobodziński
15. Kacper Pludra

For Nature Solutions KS Apator Toruń
1. Patryk Dudek
2. Paweł Przedpełski
3. Emil Sajfutdinow
4. Wiktor Lampart
5. Robert Lambert
6. Krzysztof Lewandowski
7. Mateusz Affelt

Początek spotkania: niedziela, 18 czerwca, godzina 19:15. Transmisja Canal+ Sport 5.

Pierwszy mecz 52-38 dla Apatora