W meczu zamykającym czwartą rundę spotkań PGE Ekstraligi For Nature Solutions Apator Toruń podejmuje na MotoArenie drużynę Motoru Lublin. Gospodarze po bolesnej wpadce w pierwszym meczu sezonu we Wrocławiu wygrali u siebie wysoko z beniaminkiem ekstraligi i przegrali czterema punktami w Gorzowie ze Stalą.

Motor w tym sezonie nie zaznał goryczy porażki. Lublinianie wygrali wszystkie swoje mecze min. spotkanie otwierające sezon w Gorzowie. Dodatkowo przyjezdni wygrali na MotoArenie dwa ostatnie spotkania ligowe.

W zestawieniu gości doszło do jednej, drobnej zmiany. W miejsce kontuzjowanego Mateusza Tudzieża znalazł się Fraser Bowes. Jednak nie to jest problemem przyjezdnych. Po groźnie wyglądającym upadku w meczu Motoru z GKM-em, w Toruniu nie wystąpi Dominik Kubera. Goście tracą armatę, która była w stanie odpalić w każdym momencie meczu. Teraz nie będzie możliwości zastąpienia Frasera Bowesa zawodnikiem spod numeru 8.

Maciej Kuciapa, trener Motoru Lublin potwierdził, iż Kubera nie wystąpi w niedzielnym meczu:

Jak wszyscy widzieli, ten wypadek wyglądał bardzo groźnie. Dominik jest bardzo mocno poobijany, obecnie przechodzi rehabilitacje. Miejmy nadzieje, że w najbliższym czasie będzie mógł wystąpić, ale w Toruniu na pewno nie wystąpi. Liczymy, że na kolejny mecz już będzie z nami.

Po dobrych występach w zawodach młodzieżowych swoją szansę na pokazanie się swojej publiczności otrzymał Karol Żupiński, który zastąpił w składzie gospodarzy Denisa Zielińskiego. Innych zmian w składzie swojej drużyny Robert Sawina nie dokonał.

We wczorajszej pierwszej rundzie Speedway Grand Prix rozegranej w chorwackim Gorican bardzo słabo zaprezentowali się zawodnicy Apatora. Jedynie Robert Lambert awansował do półfinału, w którym ostatecznie przyjechał do mety na czwartej pozycji. Na przeciwległym biegunie jest Mikkel Michelsen, który w sobotni wieczór stanął na najniższym stopniu podium.

Składy na mecz w Toruniu:

Motor Lublin:
1. Jarosław Hampel
2. Fraser Bowes
3. Maksym Drabik
4. Zastępstwo Zawodnika
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak

For Nature Solutions Apator Toruń:
9. Robert Lambert
10. Patryk Dudek
11. Jack Holder
12. z/z
13. Paweł Przedpełski
14. Karol Żupiński
15. Krzysztof Lewandowski

Początek spotkania: niedziela, 1 maja, godz. 19:15. Transmisja Canal+ Sport 5.