W For Nature Soolutions Apator Toruń podejmuje Arged Malesę Ostrów Wlkp w pierwszym meczu drugiej rundy spotkań PGE Ekstraligi.

Obie drużyny na pewno nie tak wyobrażały sobie początek rozgrywek ligowych w PGE Ekstralidze. Na inaugurację obie walczące dziś ekipy doznały porażek. Obie były bardzo bolesne. Mający aspiracje by zdobyć tytuł drużynowych mistrzów Polski Apator wysoko poległ we Wrocławiu. Natomiast Arged Malesa przegrała u siebie w meczu drużyn przed sezonem skazywanych na walkę o zachowanie statusu ekstraligowca.

Zgodnie z obietnicą trener przyjezdnych Mariusz Staszewski dokonał zmian w wyjściowym składzie na mecz w Toruniu. W miejsce Olivera Berntzona pojedzie doświadczony Nikolai Klindt. Będzie to doskonała okazja dla Duńczyka by ponownie pokazać się na ekstraligowych torach.

Trener Arged Malesy Ostrów zmienił również skład zawodników do lat 24. W podstawowym składzie awizował Szweda Filipa Hjelmlanda, a na rezerwę przesunął Matiasa Nielsena, który z powodzeniem zadebiutował w PGE Ekstralidze w niedzielnym meczu z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz.

Pozycje juniorów oraz polskich seniorów pozostały bez zmian. Robert Sawina – podobnie jak w innych klubach, w których nie mogą startować wykluczeni z rozgrywek Rosjanie ma ograniczone pole manewru.

Menadżer Torunian zmienił tylko układ par. Za zawodnika z nr 12 stosowane będzie natomiast zastępstwo zawodnika..

Składy na mecz w Toruniu 16.04.br:

For Nature Solutions Apator Toruń:
9. Patryk Dudek
10. Paweł Przedpełski
11. Jack Holder
12. Z/Z
13. Robert Lambert
14. Krzysztof Lewandowski
15. Denis Zieliński

Arged Malesa Ostrów:
1. Nicolai Klindt
2. Tomasz Gapiński
3. Grzegorz Walasek
4. Filip Hjelmland
5. Chris Holder
6. Sebastian Szostak
7. Jakub Krawczyk
8. Matias Nielsen

Początek spotkania: 16 kwietnia (sobota), godz. 18:00. Transmisja Eleven Sports1.