Nie milkną echa czwartkowych potyczek, a już dziś czeka nas kolejna porcja żużlowych emocji.

W piątek 28 kwietnia na torach w Lesznie i Gorzowie odbędą się dwa pierwsze mecze czwartej rundy zmagań o drużynowe mistrzostwo Polski na żużlu.

Zawodnicy z Leszna przegrali jak dotąd tylko jeden mecz, ulegając we Wrocławiu Betard Sparcie 38-52.

Fogo Unia na własnym torze podejmuje For Nature Solutions Apatora Toruń. Goście są po ciężkim meczu w Krośnie. Drużyna z Torunia po dwóch porażkach z rzędu pilnie potrzebuje punktów.

Ale czy Anioły obudzą się po porażce z beniaminkiem PGE Ekstraligi?

Z kolei Fogo Unia po ostatnim ligowym meczu w Grudziądzu ma problem. Co prawda ekipa z Leszna pokonała GKM, ale przypłaciła to utratą jednego z liderów – Chrisa Holdera. W składzie gospodarzy widnieje 17 letni Nazar Parnicki. Ale czy ostatecznie wystąpi on, czy może trenujący od kilku dni na „Smoczyku” Adrian Miedziński, przekonamy się tuż przed samym spotkaniem.

Zapowiadane składy: 

For Nature Solutions KS Apator Toruń: 
1. Patryk Dudek
2. Paweł Przedpełski
3. Wiktor Lampart
4. Emil Sajfutdinow
5. Robert Lambert
6. Krzysztof Lewandowski
7. Mateusz Affelt

Fogo Unia Leszno:
9. Bartosz Smektała
10. Janusz Kołodziej
11. Nazar Parnicki
12. Grzegorz Zengota
13. Jaimon Lidsey
14. Hubert Jabłoński
15. Damian Ratajczak

Początek spotkania: piątek 28 kwietnia, godz. 18:00. Transmisja Eleven Sports1

*****

W drugim piątkowym spotkaniu dojdzie do powrotu na „Jancarza” obecnego lidera Motoru Lublin. Przez lata Bartosz Zmarzlik zdobywał punkty dla klubu z Gorzowa. To pierwszy taki przypadek, w którym trzykrotny indywidualny mistrz świata wystąpi na Jancarzu jako zawodnik innej drużyny niż Stal. Trzykrotny indywidualny mistrz świata na pewno będzie chciał się zrehabilitować po fatalnym występie w Lublinie przeciwko Betard Sparcie.

Menedżer gości Jacek Ziółkowski posyła do boju takie samo zestawienie co w czwartkowym meczu przeciwko Wrocławianom. Lublinianie dysponując bardzo mocnym składem będą chcieli to spotkanie wygrać, by pokazać kibicom, że wczorajsza porażka na własnym torze była wypadkiem przy pracy.

W zespole gospodarzy wystąpi trzech zawodników, którzy w środowych ćwierćfinałach IMP uzyskali awans do IMP Challenge: Szymon Woźniak, Oskar Fajfer oraz Wiktor Jasiński. Zapewne da im to poczucie pewności siebie i na pewno zawodnicy ci nie ułatwią zdobywania punktów silnej drużynie z Lublina. Trener Stanisław Chomski będzie chciał pokazać wszystkim, iż mimo utraty lidera stanowią wyrównany zespół zdolny wygrywać mecze z najlepszymi.

Zapowiadane składy na mecz w Lublinie:

Platinum Motor Lublin:
1. Jarosław Hampel
2. Dominik Kubera
3. Jack Holder
4. Fredrik Lindgren
5. Bartosz Zmarzlik
6. Kacper Grzelak
7. Mateusz Cierniak

ebut.pl Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Oskar Fajfer
11. Martin Vaculik
12. Wiktor Jasiński
13. Anders Thomsen
14. Oskar Paluch
15. Mateusz Bartkowiak

Początek spotkania: piątek 28 kwietnia, godz.20:30. Transmisja Eleven Sports 1