Polska Federacja Klubów Speedrowerowych na swojej stronie w materiale Pierwsze przymiarki do sezonu 2022 poinformowała, iż jak zwykle o tej porze roku, zbierane są informacje, opinie, uwagi i deklaracje dotyczące najbliższej przyszłości.

Z komunikatu wynika jasno, iż od liczby drużyn zgłoszonych do przyszłorocznych rozgrywek CS Superligi będzie zależał kształt rywalizacji w sezonie 2022. Dotyczy to CS Superligi, Młodej Superligi i CS Superligi Żaków. Zgłoszenia do rozgrywek w sezonie 2022 należy przesłać mailem w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada br.

Po określeniu wstępnego kalendarza rozgrywek drużynowych Federacja ogłosi termin od kiedy będzie można zgłaszać chęć organizacji pozostałych imprez speedrowerowych w przyszłym sezonie.

PFKS oczekuje również na przesłanie wszelkich uwag dotyczących zmian w regulaminie. Tutaj termin zgłaszania ewentualnych zmian upływa 12 grudnia br.

Treść komunikatu PFKS:

W minioną sobotę podczas balu, w formie gali zakończyliśmy sezon 2021. Czas więc na przygotowania do sezonu 2022. Wobec czego, jak zwykle o tej porze roku, zbieramy informacje, opinie, uwagi i deklaracje dotyczące najbliższej przyszłości.

UDZIAŁ DRUŻYN W ROZGRYWKACH CS SUPERLIGI, MŁODEJ CS SUPERLIGI i CS SUPERLIGI ŻAKÓW

W terminie do wtorku 30.11.2021 (na adres biuro.pfks@gmail.com) kluby są proszone o jednoznaczne deklaracje udziału w rozgrywkach ligowych.

CSS … Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, kształt rozgrywek jest uzależniony od liczby zgłoszonych drużyn – jeśli zgłosi się 9 lub mniej drużyn, rozgrywki zostaną przeprowadzone w jednej klasie rozgrywkowej, jeśli 10 lub więcej, w dwóch: CS Superliga i CS I Liga (biorąc pod uwagę wyniki sezonu 2021, w przypadku dwuklasowości rozgrywek prawo walki o DMP 2022 mają Orzeł, Śląsk, TSŻ, Lwy, Szarża i Mustang). Deklaracje złożone po terminie będą rozpatrywane wyłącznie w przypadku braku konieczności zmiany trybu rozgrywek.   

MCSS i CSSŻ … Podobnie jak dotychczas, do tych rozgrywek mają prawo przystąpić wyłącznie kluby reprezentowane w CSS lub CS I L. Schemat zostanie ustalony w momencie, gdy będzie wiadomo kto w tych rozgrywkach wystartuje.

ZGŁOSZENIA CHĘCI ORGANIZACJI IMPREZ RANGI MISTRZOSTW POLSKI i PUCHARU POLSKI

Te ogłoszone zostaną na początku grudnia. Będzie wiadomo ile terminów “pochłoną” rozgrywki ligowe oraz zostanie przeprowadzona analiza “rentowności” poszczególnych rozgrywek. Wtedy powstanie kalendarz i rozpoczniemy przyjmowanie zgłoszeń

PROPOZYCJE ZMIAN REGULAMINOWYCH

Te należy zgłaszać do niedzieli 12.12.2021, również na adres biuro.pfks@gmail.com ….

Jeżeli ktokolwiek w ciągu sezonu zgłaszał jakiekolwiek propozycje regulaminowe członkom zarządu podczas tzw. “rozmów kuluarowych” proszony jest o przypomnienie tego teraz w formie pisemnej.

Pewną regułą takich zgłoszeń jest chęć zmian jakiś regulacji, ale może się tak zdarzyć, że jakieś rozwiązanie się sprawdziły na tyle, że nie należałoby ich zmieniać – takie sytuacje też można zgłaszać, zgodnie ze starożytną zasadą, że “lepsze jest wrogiem dobrego”.

Jesteśmy po dwóch sezonach CSSŻ i jednym sezonie MCSS. Prosimy o opinie na temat tych rozgrywek, na podobnej zasadzie – rozwiązania dobre, których nie należałoby zmieniać oraz te do poprawy / ulepszenia / zmiany.