Za nami pierwsza kolejka CS superligi. Medaliści z ubiegłego sezonu zgodnie wygrali swoje mecze na inaugurację sezonu 2020. Z tym, że drużyna Lwy Częstochowa wygrała dwa mecze na wyjeździe. Spotkanie TSŻ Toruń – Lwy Avia Częstochowa trzymało w napięciu do ostatniego wyścigu. Zwycięstwa odnosiły drużyny przyjezdne – z jednym wyjątkiem. W derbach Wielkopolski lepsi byli gospodarze. Aseko Orzeł Gniezno gładko pokonał PKS Wiraż Ostrów Wlkp. 94 – 54.

Wyniki I kolejki spotkań:

Aseko Orzeł Gniezno – PKS Wiraż Ostrów Wlkp. 94 – 54

W meczu tym wystąpiła największa liczba zawodników, którzy w maju i czerwcu trenowali we Wrocławiu na torze nowo powstającego klubu Szarża Wrocław. Najlepiej spośród nich zaprezentował się Mateusz Ślęzak (Orzeł Gniezno), który w trzech startach nie znalazł pogromcy i pewnie wygrał swoje biegi. Piotr Kupczyk był najlepszym zawodnikiem drużyny gości zdobywając 17 pkt w 6 startach. Paweł Szkudlarek w 6 biegach uzyskał 7 punktów, a Mikołaj Reszelewski 11 pkt. – również w 6 biegach. O meczu można napisać, że się odbył. W drugiej części zawodów było parę emocjonujących biegów. O przewadze gospodarzy świadczy fakt, iż drużyna z Ostrowa zremisowała tylko dwa biegi (XII i XIV), odnosząc zaledwie jedno zwycięstwo indywidualne (XIV bieg – Piotr Kupczyk). Pozostałe wyścigi kończyły się zwycięstwami drużyny Orła. Pechowy był bieg V. Powtarzany trzy razy. Najpierw, gdy na prowadzeniu był Piotr Kupczyk, w walce o trzecie miejsce wykluczony został zawodnik gości Dariusz Bierniewicz za spowodowanie upadku Mikołaja Menza. W końcu w czwartym podejściu do V biegu zepsuła się maszyna startowa. Zawodnicy już do końca imprezy startowali na komendę sędziego.

TSŻ Toruń – Lwy Avia Częstochowa 73 – 74

Bardzo wyrównany mecz, trzymający w napięciu do ostatniego biegu. Najciekawsze zawody pierwszej rundy CS Superligi. W pierwszym wyścigu para gości Damian Natośki – Piotr Jamroszczyk pokonała 7 – 2 parę toruńską Paweł Cegielski – Wiktor Czerwiński (wykluczony za poruszanie na starcie). Minimalna przewaga Lwów utrzymywała się przez wszystkie biegi zasadnicze. Do XIII biegu wyścigi kończyły się remisowo bądź minimalną wygraną jednej z drużyn. Poza pierwszym biegiem żadna z drużyn nie wygrała swojego startu podwójnie. Przed biegami nominowanymi 61 – 56 prowadzili goście. W biegach nominowanych po raz pierwszy przegrał Marcin Szymański zdobywca 19 pkt. W XIII gonitwie z zawodnikiem Lwów wygrał Remigiusz Burchardt, który wcześniej uległ M. Szymańskiemu w III biegu meczu. Obaj zawodnicy zdobyli dla swoich drużyn po 19 pkt. W pięciu startach.

Victoria Poczesna – Szawer Leszno 56 – 92

Bardzo wyraźne zwycięstwo drużyny z Leszna. Gospodarze wygrali drużynowo dwa biegi (pierwszy i trzynasty), a dwa zremisowali. W pozostałych wyścigach zdecydowanie lepsi byli zawodnicy z Leszna.  Jan Kanpiński był najlepszym zawodnikiem Victorii. W 5 startach uzyskał 17 pkt. W drużynie gości najwięcej punktów w 5 biegach zdobył Mikołaj Michalski 18. Ponadto jeszcze pięciu zawodników z Leszna uzyskało dwucyfrową ilość punktów.

MS Śląsk Świętochłowice – ULKS Mustang Żołedowo 88 – 60

Wicemistrzowie Polski z sezonu 2019 wygrali swój pierwszy mecz z drużyną Mustanga, w której startowały dwie kobiety: Zuzanna Klett (9 pkt i bonus w 5 startach) oraz Patrycja Klett (3 pkt. W 3 biegach). Kamil Niemiec dla gospodarzy zdobył 17 pkt w pięciu startach, natomiast dla drużyny gości po 12 pkt w pięciu startach uzyskali Arkadiusz Słysz (do swojego dorobku punktowego dorzucił jeszcze 3 bonusy) oraz Maciej Stefański.

Drwęca Kaszczorek – Lwy Avia Częsrtochowa 58 – 84

Był to pierwszy mecz rozgrywany tego dnia przez drużynę z Częstochowy. Goście wygrali to spotkanie zdecydowanie. Każdy zawodnik z 10 osobowego składu drużyny Lwów zaprezentował się na torze. Marcin Szymański wyjechał na tor tylko raz wygrywając drugi wyścig dnia. Najwięcej punktów dla drużyny Drwęcy zdobył Martin Katarzyński 12 – w czterech startach. Dla gości 17 punktów uzyskał Mateusz Złotnicki (w 5 startach).

Po pierwszej kolejce w tabeli DMP 2020 z 4 pkt. po dwóch wyjazdowych zwycięstwach prowadzi drużyna Lwy Avia Częstochowa.

Druga runda DMP w speedrowerze już za tydzień. W niedzielę 28.06. odbędą się następujące spotkania:

Lwy Częstochowa – Orzeł Gniezno;

Śląsk Świętochłowice – Victoria Poczesna;

Szawer Leszno – Mustang Żołędowo;

Wiraż Ostrów – TSŻ Toruń;

Wiraż Otrów – Drwęca Kaszczorek;