W naszym tekście Słodko-gorzki początek sezonu speedrowerowego pisaliśmy o niefortunnej dacie inauguracji rozgrywek o DMP w polskim cycle-speedwayu. Jednak to już jest nieaktualne.

Jak poinformował 7 kwietnia Minister Zdrowia Pan Adam Niedzielski, wszystkie obostrzenia związane z COVID-19 zostały przedłużone do niedzieli 18 kwietnia włącznie. Tego dnia miała się odbyć II kolejka CS Superligi, ale zarazem miał to być dzień inauguracji sezonu, bo jak już wszyscy wiemy spotkania z 11 kwietnia zostały szybciej przełożone na 1 maja.

Do 18 kwietnia dozwolona jest tylko i wyłącznie organizacja imprez w sporcie zawodowym. W związku z tym faktem, Polska Federacja Klubów Speedrowerowych została zmuszona do podjęcia decyzji o przesunięciu na inny termin również wszystkich meczów II kolejki.

Wiemy, iż zarząd PFKS chce rozpocząć sezon, tak szybko jak będzie to możliwe. Należy się spodziewać, iż jeśli tylko zostaną złagodzone obostrzenia związane z koronawirusem, to sezon rozpocznie się od trzeciej kolejki spotkań, która jest zaplanowana na dzień 25 kwietnia. W tym dniu pierwsza drużyna wybierze się mecz do Leszna, natomiast druga ekipa rateli powalczy o punkty z Mustangiem w Żołedowie.

Nam udało się dowiedzieć, iż wszystkie zaplanowane mecze na 18 kwietnia odbędą się 6 czerwca br. a zaplanowany na ten dzień Turniej Kadry odbędzie się w innym terminie.

Mecze trzeciej rundy inaugurującej rozgrywki o speedrowerowe drużynowe mistrzostwo Polski zaplanowane na 25 kwietnia br. przedstawiają się następująco:


Grupa A:
Aseko Orzeł Gniezno – Lwy Avia Częstochowa
Szawer Leszno – Hydro-Bud Szarża Wrocław
TSŻ Schoenberger Toruń – MS Śląsk Świętochłowice
***
Grupa B:
Mustang Żołędowo – Filu-Bud Szarża II Wrocław
Drwęca Kaszczorek – Omega Ostrów

Zdjęcie: Dorota Wiśniewska Amatorska Fotografia Sportowa