Zawody w klasie „250” organizowane są w Polsce na szerszą skalę od zeszłego sezonu. Ilość zawodników, startujących na tej pojemności silników w naszym kraju często się zmienia, gdyż jedni przechodzą już do „dorosłego żużla”, inni z kolei zdają licencję na „250” i powiększają to grono.

Przypomnijmy, iż jest to rywalizacja dla zawodników pomiędzy 13 a 16 rokiem życia. Aktualnie mamy w Polsce około 20 żużlowców w tej klasie a w szczytowym okresie (koniec sezonu 2019) było ich nawet około 30. W obecnym sezonie odbywają się w Polsce zawody Pucharu Ekstraligi, składająca się z 8 rund (po 1 na torze każdego zespołu ekstraligowego) a startować w nich mogą reprezentanci klubów wszystkich klas rozrywkowych.

Aktualnie jesteśmy na półmetku tych rozgrywek – liderami klasyfikacji przejściowej są jak na razie Oskar Paluch (Stal Gorzów) oraz Franciszek Karczewski (Włókniarz Częstochowa) którzy zgromadzili po 53 punkty. Oprócz tych rozgrywek zaplanowano także w naszym kraju Indywidualny Puchar Polski składający się z 4 rund.

Ponadto być może część klubów zorganizuje jakieś zawody towarzyskie. Młodzi zawodnicy mają więc możliwość dość regularnej rywalizacji co jest niezwykle ważne dla ich rozwoju sportowego. Prędkości rozwijane na motocyklach o pojemności „250” są już porównywalne z „pięćsetkami”, motocykle (nie licząc silników) takie same a czasy biegów gorsze zaledwie o kilka sekund.

Atmosfera na takich zawodach jest zazwyczaj bardzo dobra, młodzież ściga się ambitnie więc zapraszam serdecznie każdego do obejrzenia ich na żywo!