Zakończyły się już wszystkie speedrowerowe rozgrywki zaplanowane na ten sezon. No może poza jednymi. Po skandalu sędziowskim i niedostosowaniu się poziomu rywalizujących zawodników do poziomu sędziowania (cytat arbitra zawodów) podczas Mistrzostw Polski Par Klubowych w Żołędowie 5 lipca Arkadiusz Słysz zrezygnował z pełnienia funkcji sędziego w PFKS, a także zrezygnował z pełnienia funkcji członka zarządu PFKS. Możemy o tym przeczytać w artykule Decyzja Zarządu PFKS odnośnie finału MPPK oraz informacja o zwołaniu Nadzwyczajnego wyborczego zebrania delegatów PFKS (http://pfks.blogspot.com/2022/07/decyzja-zarzadu-pfks-odnosnie-finau.html).
W ostatnim czasie „posypały” się rezygnacje kilku innych członków z pracy w zarządzie PFKS. Stąd decyzja władz federacji speedrowerowej by rezygnacji nie przyjmować, a odwołać cały zarząd i zwołać kolejne tegoroczne Nadzwyczajne Zebranie Delegatów PFKS. O czym możemy przeczytać klikając w następujący link:
Kolejne w 2022 Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów PFKS
Na pewno ostatnie wydarzenia w PFKS nie służą stabilnemu funkcjonowaniu federacji. Z obserwacji tego co się dzieje na speedrowerowych torach i wokół nich nie płyną pozytywne sygnały. Niech punktem odniesienia dla naszych działaczy i zawodników będą słowa Brytyjczyka Steve’a Harrisa, po trzecim tegorocznym występie Damiana Natońskiego na torach w Anglii. Pisaliśmy o tym w artykule: Damian Natoński i Dariusz Pilas walczyli na Wyspach Brytyjskich. Wspaniałe słowa Harrisa.
Miejmy nadzieję, że decyzje podjęte 20 listopada br. będą służyć tylko i wyłącznie rozwojowi tej dyscypliny sportu w Polsce.
Pełna treść komunikatu ze strony PFKS:
W związku z kolejnymi rezygnacjami z pracy w zarządzie PFKS, tenże zarząd, podczas zebrania w dniu 9.10.2022 postanowił:
1. Nie przyjmować rezygnacji poszczególnych osób z pracy w zarządzie w trybie indywidualnym.
2. Jednogłośnie podjąć uchwałę odwołującą władze PFKS wybrane 31.01.2021.
3. Zwołać Nadzwyczajne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów PFKS, podczas którego zostanie dokonany wybór prezesa, zarządu i komisji rewizyjnej.
a. Walne Zebranie odbędzie się w niedzielę 20.11.2022, o godzinie 11:00 (11:30 – drugi termin).
b. Miejsce Zebrania zostanie podane niezwłocznie po zakończeniu czynności logistycznych z tym związanych; wstępny plan jest taki, żeby to były okolice Łodzi (podobnie jak Walne Zebranie w roku 2020).
c. Warunkiem dopuszczenia do udziału w Zebraniu jest brak zaległości finansowych podmiotów uprawnionych do uczestnictwa wobec PFKS i innych podmiotów w niej zrzeszonych. Pełna lista uprawnionych zostanie podana nie później, niż 7 dni przed Zebraniem.
d. Porządek obrad:
i. Otwarcie obrad.
ii. Wybór Komisji Mandatowej.
iii. Przyjęcie protokołu z pracy Komisji Mandatowej.
iv. Wybór Prezydium Zebrania – Przewodniczącego, Zastępcy i Sekretarza Zebrania.
v. Przedstawienie i zatwierdzenie porządku obrad.
vi. Sprawozdania Zarządu PFKS za lata 2021-22.
vii. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za lata 2021-22.
viii. Dyskusja nad sprawozdaniami.
ix. Wybory do władz PFKS:
1. Wybór Komisji Skrutacyjnej.
2. Wybór Prezesa PFKS.
3. Wybór pozostałych członków Zarządu PFKS.
4. Wybór Komisji Rewizyjnej PFKS.
5. Zebrania nowo wybranych organów PFKS w celu wewnętrznego podziału funkcji.
Kolejne punkty porządku obrad zależą od decyzji nowego zarządu PFKS – jeśli ten zdecyduje o zwołaniu Walnego Zebrania w trybie zwyczajnym, w tradycyjnym terminie zimowym na początku roku 2023 (styczeń lub luty), w tym miejscu nastąpi zamknięcie obrad. Jeśli zostanie podjęta decyzja, żeby niniejsze Walne Zebranie potraktować jako programowe przed sezonem 2023, obowiązują kolejne punkty porządku obrad:
x. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków – Przewodniczącego, Sekretarza i Członka Komisji.
xi. Dyskusja na temat określenia kierunków działania, celów i założeń Federacji na rok 2023.
xii. Wolne wnioski.
xiii. Przyjęcie uchwał i wniosków sporządzonych przez Komisję Uchwał i Wniosków.
xiv. Zamknięcie obrad.