Przed nami dwie rundy FIM Speedway Grand Prix, które zostaną rozegrane już w najbliższy piątek i sobotę (30-31 lipca 2021).

Bilety na czwartą, sobotnią rundę SGP są już dawno wyprzedane. Natomiast na piątkowe zawody jest jeszcze sporo biletów. Wejściówki można kupić przez Internet na stronie bilety.wts.pl.

W obu rundach indywidualnych mistrzostw świata na żużlu na torze Stadionu Olimpijskiego kibice będą mogli zobaczyć czterech zawodników wrocławskiej Sparty: najlepszego zawodnika PGE Ekstraligi – Macieja Janowskiego, trzeciego zawodnika tej klasyfikacji Artema Łagutę, ósmego żużlowca ekstraligi (a także trzykrotnego IMŚ) Taia Woffindena, oraz Gleba Czugunova, który jest solidnym zawodnikiem Sparty.

Ponadto na wrocławskim owalu wystartuje Bartosz Zmarzlik – dwukrotny indywidualny mistrz świata, a także medaliści z bieżącego roku z Pragi – Emil Sayfutdinov i Fredrik Lindgren.

Aby wejść na trybuny Stadionu Olimpijskiego, kibice, którzy przy zakupie wybrali opcje „bilet dla osoby zaszczepionej”, muszą przedstawić dowód, że zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19.

Pozostali, nie potrzebują żadnych dodatkowych dokumentów, aby wejść na obie rundy SGP na stadion.

Fanom zaleca się zakrywanie twarzy podczas obu rund Betard Wrocław FIM SGP, ale nie jest to obowiązkowe.

Bramy dla wszystkich kibiców zostaną otwarte o godz. 17:00 – zarówno w piątek jak i w sobotę.

Kibicom, którzy w piątek i sobotę udadzą się samochodami na SGP we Wrocławiu, wrocławski AWF bezpłatnie udostępnił 600 miejsc dla samochodów na parkingu przy Stadionie Olimpijskim. Wjazd na to miejsce od strony ulicy Mickiewicza przy hali sportowej i krytym basenie tej uczelni.

Pismo kanclerza AWF Adama Roczka:

Na całym świecie można oglądać wrocławskie rundy żużlowych SGP.

Kibice na Wyspach Brytyjskich mogą śledzić te zawody na żywo na kanale BT Sport 1 od godz. 17:30 (piątek, sobota)

W Polsce SGP z Wrocławia transmituje Canal+. W piątek od godz. 18:30 będzie to Canal + Sport 2, a w sobotę od godz. 18:30 do oglądania zaprasza Canal+ Premium

W Danii, by śledzić wrocławskie rundy należy mieć włączony w piątek kanał TV3 Max od godz. 18:45, a w sobotę TV3 Sport również od godz. 18:45

By oglądać SGP z Wrocławia, kibice w Szwecji muszą mieć włączony kanał V Sport Extra od godz. 18:45 w oba dni SGP we Wrocławiu.

W Australii kibice Maxa Fricke’a mogą śledzić SGP we Wrocławiu na kanale Fox Sport o godz. 3 nad ranem czasu wschodniego.

Natomiast wszyscy mogą śledzić transmisje z obu wrocławskich rund Speedway Grand Prix, on-line na kanale youtube SGP. Link do tego kanału: http://bit.ly/2lFagSF