Jesteśmy coraz to bliżej międzynarodowego sezonu w światowym long tracku. Jak już pisaliśmy zawody Grand Prix w niemieckim Mühldorf zostały niestety odwołane. W kalendarzu pozostały więc 4 turnieje Grand Prix, w tym zawody w Rzeszowie.

Oprócz cyklu GP w roku 2021 odbędzie się między innymi finał Long Track of Nations, nierozegrany z powodu pandemii w roku ubiegłym. Jak już wiadomo, po raz pierwszy w światowej „drużynówce” wystąpią Polacy, w składzie: Stanisław Burza, Marcin Sekula oraz Adam Skórnicki.

Ponadto jeden z naszych reprezentantów ma zaprezentować się w zawodach Challenge IMŚ (data i lokalizacja zawodów zostanie ustalona, zawody miały odbyć się w niemieckim Schessel – 22 sierpnia, lecz zostały odwołane) które są bezpośrednią eliminacją do cyklu Grand Prix 2022. Awans z tych zawodów wywalczy najlepszych 4 zawodników, stawkę uzupełni najlepszych 7 z GP w roku 2021 oraz 3 zawodników z „dzikimi kartami”.

Oczywiście jeden biało-czerwony żużlowiec pojedzie tradycyjnie z „dziką kartą” podczas GP w Rzeszowie. Który Polak wystąpi w Rzeszowie oraz w Challenge IMŚ nie jest obecnie jeszcze wiadomo.

Jak co roku odbędzie się też finał Indywidualnych Mistrzostw Europy na trawie, poprzedzony tradycyjnie dwoma półfinałami. W „trawiastych” Mistrzostwach Europy od dawna nie występują Polacy, prawdopodobnie będzie tak też i w tym roku. W przeszłości w IME na trawie startował choćby Tomasz Gollob, zajmując w 1994 roku wysokie 7 miejsce w finale.

Najważniejsze zawody (chronologicznie) międzynarodowe w roku 2021, daty, lokalizacje oraz długości większości torów:
13.07 – GP – Marmande (Francja) – 504 m.
15.08 – Finał IME na trawie – Leamington Spa (Wielka Brytania)
? – Challenge IMŚ – ? (data i lokalizacja zostaną ustalone)
28.08 – GP – Rzeszów (Polska) – 395 m.
4.09 – GP – Morizès (Francja) – 520 m.
19.09 – GP – Herxheim (Niemcy) – 963 m.
26.09 – Long Track of Nations – Roden (Holandia) – 600 m.