Jak co roku okienko transferowe w polskim speedwayu otwiera się 1 listopada. Mimo, iż do tego terminu zostało trochę czasu, to w zasadzie znane są wszystkie „gorące” nazwiska z PGE Ekstraligi, które zmienią barwy klubowe i w przyszłym sezonie będą zdobywać punkty dla nowego pracodawcy.

Kluby zmieni kilku czołowych zawodników PGE Ekstraligi.

Platinum Motor Lublin ogłosił już dwa ruchy transferowe. Do drużyny przyszedł zdolny junior z Abramczyk Polonii Bydgoszcz – Wiktor Przyjemski. Osiemnastolatek zastąpi w formacji młodzieżowej kończącego wiek juniora Mateusza Cierniaka. Z kolei z klubem pożegnał się doświadczony Jarosław Hampel. Który miał doskonałą drugą część sezonu.

Spadkowicza z ekstraligi Cellfast Wilki Krosno opuszcza stały uczestnik SGP 2024 Andrzej Lebiediew. Po kilku latach przerwy w bieżącym sezonie rywalizował w najlepszej lidze żużlowej świata. W przyszłym sezonie w dalszym ciągu będzie rywalizował w DMP. Łotysz zasili szeregi Fogo Unii Leszno z nowym menadżerem, Rafałem Okoniewskim, który opuszcza Betard Spartę Wrocław

Wilki opuszcza także doświadczony żużlowiec, były mistrz świata Jason Doyle. 38 letni Australijczyk w Krośnie miał jedną z najwyższych stawek w ekstralidze za zdobyty punkt. Raczej trudnoi oczekiwać, żeby w GKM-ie Grudziądz, w którym ma zastąpić Nickiego Pedersena będą u płacić 13 tysięcy złotych za punkt.

W Grudziądzu kolegą klubowym Doyla będzie Jaimon Lidsey, który opuszcza Unię Leszno.

Z Częstochowy z kolei odchodzi Jakub Miśkowiak. Będzie zawodnikiem formacji u24 w Stali Gorzów Wlkp. Zastąpi w niej Wiktora Jasińskiego, który dobre mecze przeplatał zupełnie bezbarwnymi. Jasiński wzmocni Arged Malesę Ostrów w walce o ekstraligę żużlową.

Z kolei znad morza do Częstochowy przeprowadza się Duńczyk. Mads Hansen z Wybrzeża Gdańsk zastąpi we Włókniarzu w formacji u24 Jakuba MIśkowiaka.

Do Stali Gorzów ma trafić także mający niezbyt udany sezon w Apatroze Krzysztof Lewandowski, który w przyszłym sezonie skończy 19 lat.

Dyrektor sportowy beniaminka PGE Ekstraligi dysponując pokaźną kwotą pieniędzy nie chce podzielić losów dwóch ostatnich beniaminków PGE Ekstraligi i zakontraktuje aż czterech nowych żużlowców, którzy mają zapewnić ekipie z grodu Bachusa utrzymanie w PGE Ekstralidze.

Oprócz wspomnianego już doświadczonego Jarosława Hampela, do Falubazu trafi Piotr Pawlicki. Młodszy z braci Pawlicki po roku spędzonym we Wrocławiu opuszcza Betard Spartę z powodu regulaminu rozgrywek. Podobno długo ważyły się losy Pawlickiego i Woffindena. Ostatecznie we Wrocławiu na kolejny sezon zostaje doświadczony Brytyjczyk.

Piotr natomiast po latach przerwy ponownie będzie walczył o ligowe punkty w jednej drużynie razem z bratem Przemysławem.

W Zielonej Górze w miejsce kończącego wiek juniora Michała Curzytka trafi wychowanek Unii Leszno Krzysztof Sadurski. Sadurski po roku spędzonym w Krośnie ponownie w PGE Ekstralidze będzie występował w barwach beniaminka.

Formację młodziezową wzmocni Oskar Hurysz. 18-letni wychowanek Stali Gorzów w bieżącym sezonie występował w PSŻ Poznań i zwrócił na siebie uwagę prezesów klubów ekstra ligowych. Jednak wszystko wskazuje, że Hurysz trafi do Zielonej Góry.

Zdjęcie: Bogielczyk Foto