Czas na zapowiedzi meczów piątkowych :

Ekstraliga

Falubaz Zielona Góra – GKM Grudziądz

Awizowane Składy :

GKM:
1. Krzysztof Kasprzak
2. Norbert Krakowiak (U-24)
3. Kenneth Bjerre
4. Przemysław Pawlicki
5. Nicki Pedersen
6. Denis Zieliński
7. Mateusz Bartkowiak

Falubaz;
9. Matej Zagar
10. Max Fricke
11. Piotr Protasiewicz
12. Damian Pawliczak (U-24)
13. Patryk Dudek
14. Jakub Osyczka
15. Fabian Ragus

W poprzedniej kolejce mecz zespołu z Grudziądza został przeniesiony na 23.04 także zobaczymy ich na torze po raz pierwszy w sezonie. Jest dużo znaków zapytania.  Krakowiak po zmianie statusu na seniora powinien dostać w Grudziądzu swoją szansę. Jeśli chodzi o obcokrajowców swoje punkty przywiozą. Pawlicki ostatnie sezony raczej słabo prędzej widzę tutaj odbudowanie formy przez Kasprzaka, który będzie również pełnoetatowym (o ile się odbędzie….) uczestnikiem GP. W ostatniej chwili wzmocnili się w formacji juniorskiej wypożyczając z Gorzowa Bartkowiaka, który jest dużym talentem.

Jeśli chodzi o zespół z Zielonej Góry – przegrana na inaugurację w Toruniu 51-39 . Na plus w tym spotkaniu można zapisać postawę Maxa Fricka i Patryka Dudka obaj po 13 pkt. W składzie doszło do jednej zmiany – słabo jadącego Kvecha zastąpił Damian Pawliczak. Możliwe że Czech pojawi się pod numerem 16. Zagar słabo pojechał w 1 meczu jednak u siebie powinno być lepiej, to samo tyczy się Piotrka Protasiewicza.

Mecz to dla obu drużyn cykl z tych być albo nie być. Falubaz przegrał 1 mecz , więc teraz musi. GKM jak chcę myśleć o utrzymaniu musi w takich meczach szukać swojej szansy.

Juniorzy na remis jednak po wypożyczeniu Bartkowiaka z lekkim wskazaniem na GKM, chociaż obie pary chyba najsłabsze w tym sezonie w lidze, jeśli chodzi o U-24 wydaje mi się że GKM i Krakowiak wygląda mocniej, seniorzy Polscy – zdecydowana przewaga zespołu z Zielonki, obcokrajowcy na remis z wskazaniem na Zieloną Górę.

Zielona Góra musi się odbudować po porażce mój typ:

52-38 dla Falubaza – liderzy  : Patryk Dudek i Kenneth Bjerre

Sparta Wrocław – Apator Toruń

Awizowane składy:

Apator :
1. Paweł Przedpełski
2. Adrian Miedziński
3. Petr Chlupac (U-24)
4. Jack Holder
5. Chris Holder
6. Karol Żupiński
7. Krzysztof Lewandowski
8. Robert Lambert (oficjalnie nie zgłoszony)

Sparta :
9. Maciej Janowski
10. Artiom Łaguta
11. Daniel Bewley
12. Gleb Czugunow
13. Tai Woffinden
14. Michał Curzytek
15. Przemysław Liszka

Apator w 1 kolejce wygrał 51-39 w meczu z Zieloną Górą.  Bardzo dobrze pojechali wszyscy seniorzy. Zawiódł Lambert i Żupiński. W składzie zmian brak. Robert Lambert na pewno pojedzie pod numerem 8. Jeśli Lambert i Żupiński pojadą lepiej , a seniorzy równie dobrze mieliby szanse na powalczenie o wygraną.  Oficjalnie u-24 to Chlupac lecz prawdopodobnie jak w niedzielę nie przejedzie żadnego biegu, zastępowany przez Lamberta.

Jeśli chodzi o Spartę jest to debiut w tym sezonie. Mecz z GKMem został przeniesiony na 23.04. Jeśli o skład Sparta po przyjściu Artioma Łaguty, który świetnie jeździ na Olimpijskim, ma 3 zdecydowanych liderów. Wicemistrz Świata Tai Woffinden i Maciej Janowski gwarantują u siebie pewną zdobycz punktową. Znakiem zapytania jest to czy formę z końcówki zeszłego sezonu utrzyma Daniel Bewley i czy dalej będzie się rozwijać Gleb Czugunov.Najsłabiej prezentuje się formacja juniorska.

Sparta u siebie jeszcze wzmocniona jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Apator po dobrym pierwszym meczu na pewno będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony.

Formacja juniorska Sparty bardziej doświadczona ale wydaje mi się że tutaj minimalna przewaga Apatora, jeśli chodzi o U-24 Bewley na pewno lepiej wypada od Chlupaca ale już z Lambertem który go będzie zastępował zdecydowanie słabiej. W seniorskiej Polskiej formacji zdecydowanie lepiej prezentuje się Sparta. Jeśli chodzi o obcokrajowców również zdecydowana przewaga Wrocławian.

Mój typ:

55-35 dla gospodarzy , liderzy zespołów  :  Tai Woffinden i Chris Holder

W sobotę 10.04.br mecz 1 ligi:

I Liga

Orzeł Łódź  –  Unia Tarnów

Awizowane Składy:

UNIA:

1. Ernest Koza
2. Mateusz Gzyl (Kim Nilsson)
3. Artur Mroczka
4. Alexander Woentin(U-24)
5. Rohan Tungate
6. Dawid Rempała
7. Piotr Świercz

Orzeł:

9. Marcin Nowak
10. Luke Becker (U-24)
11. Norbert Kościuch
12. Władimir Borodulin
13. Aleksandr Łoktajew
14. Jakub Sroka
15. Mateusz Dul

W pierwszym meczu sezonu Tarnowianie pojechali bardzo słabo, jedynie Tungate, Koza i Mroczka pojechali na miarę oczekiwań.. Chyba zbyt pochopnie pozbyto się z zespołu Pawła Miesiąca, zwłaszcza teraz jak kontuzji doznał Nils Kristian Iversen. W składzie jest Mateusz Gzyl ale prawdopodobnie nie pojedzie, zastąpi go zapewne Kim Nilsson, brakuje tez juniora Przemysława Koniecznego.. Czy w tym meczu pojedzie lepiej Woentin , który w inauguracji zdobył 3 pkt w 5 biegach na wyjeździe będzie ciężej.

Dla Orła jest to pierwszy mecz w sezonie.  Borodulin wraca do naszej ligi po roku przerwy, poprzednio jeździł całkiem przyzwoicie w barwach klubu z Poznania. Ciekawe jak zaprezentuje się Luke Becker , który uważany jest za duży talent amerykańskiego speedwaya. Na swoim poziomie zapewne pojedzie kreowany na lidera Łoktajew, oraz dwójka Polaków.

Mecz podejrzewam że będzie zacięty Unia jest mocno osłabiona i po pierwszej porażce będzie się starać odbudować, Orzeł z kolei będzie chciał wykorzystać problemy Unii. Dodatkowym smaczkiem będzie powrót do Łodzi Tungeta, który po zeszłym  sezonie w Łodzi miał obiecać że przejdzie do klubu z ekstraligi (mówiono o Falubazie) i tylko to go interesuje, miał też rzekomo obiecać głównemu sponsorowi klubu że jeśli przejdzie do klubu 1 ligi zapłaci 100 tys. zł

Patrząc na formacje to jeśli chodzi o juniorską obie są dosyć słabe jednak tu przewaga Unii, U-24 tu znak zapytania i wydaje mi się że na równo z lekkim wskazaniem na Orła.  Wyrównanie jest również wśród seniorów  – jednak para Nowak Kościuch jedzie u siebie więc tu na plus dla Orła. Jeśli chodzi o obcokrajowców minimalnie lepsza na tą chwilę formacja Unii(gdyby jechał Iversen zdecydowanie lepsza)

Reasumując Unia musi , Orzeł może mój typ:

46-44 dla Orła – czyli będzie niespodzianka. Liderzy – Łoktajew i Tungate,