Szarża Wrocław postanowiła zaprezentować swoją nową drużynę wydając kalendarz na 2021 r. W kalendarzu znaleźli się wszyscy zawodnicy Szarży, którzy będą występować w CS Superlidze oraz menadżer zespołu. Terminarz można zamówić na facebookowej stronie Szarży Wrocław.

Maj – to Damian Wojczyński
Damian prezentował bardzo wysoką formę w zakończonym sezonie. Podobnie jak wielu jego kolegów, po latach wrócił na tor dzięki Adrianowi Kocurowi, który reaktywował speedrower we Wrocławiu. Damian wygrał składający się z 10 turniejów cykl o Grand Prix Wrocławia, przegrywając tylko jeden wyścig. Może nie warto byłoby o tym wspominać, ale Damian w pożegnalnym występie w barwach PKS Wiraż w pięciu stratach w CS Superlidze przeciwko Victorii Poczesna tylko raz był drugi, a czterokrotnie przyjeżdżał na pierwszym miejscu. Na pewno przyda się jego doświadczenie na torach CS Superligi w 2021 roku.

Data i miejsce urodzenia: 21.05.1986 Pleszew

Początek kariery: 2000 Ostrów

Dotychczasowe kluby: PKS WIRAŻ Ostrów Wlkp.

Największe osiągnięcia:
1 miejsce MPPKJ – mistrzostwa Polski par klubowych juniorow
2 miejsce DMPPK – drużynowe mistrzostwa Polski juniorów
2 razy 3 miejsce DPP – drużynowy puchar Polski
2 miejsce drużynowe mistrzostwa Polski pierwszej ligi (wtedy była ekstra i pierwsza)

Zainteresowania: rowery, rynki finansowe, zarządzanie zasobami ludzkimi, nowe technologie, dobra książka.

Więcej informacji o karierze sportowej Damiana oraz o tym, co miało wpływ na to, że przerwał speedrowerowe starty, można znaleźć w wywiadzie, jakiego Damian udzielił nam po zwycięstwie w GP Wrocławia: Spełniło się moje marzenie sprzed lat cz.1 oraz częśćć 2.