Szarża Wrocław postanowiła zaprezentować swoją nową drużynę wydając kalendarz na 2021 r. W kalendarzu znaleźli się wszyscy zawodnicy Szarży, którzy będą występować w CS Superlidze oraz menadżer zespołu. Terminarz można zamówić na facebookowej stronie Szarży Wrocław.

Październik – to Franek Lignowski
Franek bardzo późno trafił do speedrowera. Ale wcześniej, z uwagi na brak drużyny we Wrocławiu było to bardzo trudne. Jest trzecim zawodnikiem młodzieżowym, który może startować w kategorii u23. Sezon 2021 ma być czasem, w którym Franek ma nabierać superligowe doświadczenie. W sezonie 2020 bardzo szybko czynił postępy na torze. Jest jedynym wychowankiem Szarży Wrocław w składzie tej ekipy w rozgrywkach CS Superligi. Pozostali Wrocławianie w drużynie rateli są wychowankami Sparty Wrocław.

Data i miejsce urodzenia: 14 .10 .2000, Wrocław

Początek kariery: od kwietnia 2020 r.

Dotychczasowe kluby: wcześniej żadne ale teraz Szarża Wrocław

Największe osiągnięcia: 2 miejsce Grand Prix Wrocławia 2020 (cykl 10 turniejów)

Zainteresowania: żużel, speedrower

Adrian Kocur w 3 części wywiadu Wiem, że osiągniemy sukces, tak ocenił Franka Lignowskiego: We Franku jest potencjał. Strasznie żałuje, że nie jest on o kilka lat młodszy. Robi jednak ogromnie postępy. Ten chłopak zaskakuje mnie najbardziej. Ma pewne złe nawyki, ale zaraz trafia pod skrzydła Mateusza Ślęzaka i mam nadzieje, że będzie lepiej. Jego cel na 2021 to zdobywanie doświadczenia z innymi.