W niedzielę 25 czerwca o godz. 16:30 dojdzie do rozegrania zaległego spotkania ósmej rundy PGE Ekstraligi pomiędzy Cellfast Wilkami a Betartd Spartą. Spotkanie w Krośnie będzie rewanżem za mecz 7 rundy rozgrywek o DMP, który rozegrano w piątek 26 maja.. Wówczas to Wrocławianie zmiażdżyli swoich rywali pokonując ich w stosunku 62-28. W drużynie gości nie za wiele pomogli zawodnicy doskonale znający tor Stadionu Olimpijskiego: Vacłav Milik i Andrzej Lebiediew.

Przed dzisiejszym meczem w mieście szkła nastroje są bojowe. Gospodarze w każdym z meczów jakie im pozostały do odjechania w PGE Ekstralidze potrzebują bardzo punktów.

Na przedmeczowej konferencji przez Cellfast Wilków Grzegorz Leśniak nie krył optymizmu:

W zespole gości wielkie nazwiska. Będzie przeciwko komu się ścigać. To są zawodnicy, których fani w Krośnie nie mieli wielu okazji oglądać.
Woffinden czy Bewley nigdy w Krośnie nie rywalizowali, a Łaguta jechał tu raz w meczu reprezentacji Polski z Teamem Słowiańskim. Zatem goście, miejmy nadzieję, że będą mieć zagwozdkę, co do rywalizacji na naszym długim i szerokim torze – zakończył prezes gospodarzy.

Czy optymizm prezesa jest uzasadniony? We Wrocławiu zawodnicy znający bardzo dobrze tor Stadionu Olimpijskiego nie popisali się. Dodatkowo na niemoc wygrywania biegów cierpi lider Wilków – Jason Doyle. Czy takim składem  gospodarze są w stanie napędzić stracha kroczącej od zwycięstwa do zwycięstwa Betrad Sparcie Wrocław?

Na zakończenie prezes Leśniak dodał: – Tabela mówi jasno, że mamy cztery punkty, a kluby z Grudziądza i Leszna sześć. Koniecznie chcemy zdobywać, jak najwięcej punktów i prosi się, by jedno ze spotkań z wielką trójką rozstrzygnąć na swoją korzyść. I są ku temu predyspozycje. To są ludzie, mają tyle samo rąk i nóg, co nasi zawodnicy. Mieliśmy znakomity kwiecień, maj był gorszy i liczymy, że druga połowa czerwca wróci do kwietniowej dyspozycji.

W składach obu drużyn nie doszło do żadnych zmian w stosunku do ostatnich spotkań ligowych.

Zapowiadane składy: 

Betard Sparta Wrocław:
1. Tai Woffinden
2. Daniel Bewley
3. Artem Łaguta
4. Piotr Pawlicki
5. Maciej Janowski
6. Bartłomiej Kowalski
7. Mateusz Panicz

Cellfast Wilki Krosno:
9. Andrzej Lebiediew
10. Krzysztof Kasprzak
11. Mateusz Świdnicki
12. Vaclav Milik
13. Jason Doyle
14. Krzysztof Sadurski
15. Denis Zieliński

Początek spotkania: niedziela, 25 czerwca, godz 16:30. Transmisja: Eleven Sports 1.

Bieg po biegu:
1. WOFFINDEN, Lebiediew, ŁAGUTA, Świdnicki
2. Zieliński, KOWALSKI, Sadurski, PANICZ
3, JANOWSKI, Milik, BEWLEY, Doyle
4. Sadurski, PAWLICKI, Kasprzak, KOWALSKI
5. Świdnicki, ŁAGUTA, Milik, PAWLICKI
6. Doyle, BEWLEY, Zieliński, WOFFINDEN
7. PANICZ, Kasprzak, JANOWSKI, Lebiediew
8. ŁAGUTA, Doyle, PAWLICKI, Sadurski
9. Lebiediew, WOFFINDEN, Kasprzak, BEWLEY
10. KOWALSKI, Świdnicki, JANOWSKI, Milik
11. Milik, PAWLICKI, Lebiediew, WOFFINDEN
12. BEWLEY, Zieliński, PANICZ, Świdnicki
13. Kasprzak, JANOWSKI, Doyle, ŁAGUTA