Niestety czara goryczy się przelała… Dyrektor Zespołu Szkół nr 9 we Wrocławiu Beata Duda wyrzuca z terenu szkoły dzieci trenujące w Szarży. Dodajmy, że ta osoba niestety jest dyrektorem szkoły sportowej. Niestety to właśnie tam mieści się jedyny we Wrocławiu tor speedrowerowy, wyremontowany z budżetu obywatelskiego – czyli z pieniędzy wszystkich Wrocławian. Do tematu zachowania Dudy wrócimy. Prezes Klubu Sportowego po takim ciosie mówi pas… Może to nic nie znacząca liczba, ale na Krajewskiego we Wrocławiu trenuje (a raczej trzeba napisać trenowało) około 40 dzieci… Cóż dzięki Beacie Dudzie usiądą spokojnie przed telefonem i będą oddawać się innej „stacjonarnej” rozrywce. Tak jest zdrowiej wg dyrektor szkoły sportowej. Beata Duda na pewno jest z siebie zadowolona. Nie chce z nikim na temat toru i trenujących tam dzieci rozmawiać. Ale pani Dudo – musi pani pamiętać, iż pycha bardzo szybko kroczy przed upadkiem… Naprawdę bardzo szybko…

Poniżej zamieszczamy bardzo osobisty tekst prezesa Adriana Kocura z jego mediów społecznościowych. Mamy świadomość, że pół speedrowerowej Polski bije brawo Beacie Dudzie. Zawsze to mniej przeciwników do pokonania… Ale na razie wspólnie z Dudą możecie sobie pogratulować. Tylko sprawa tak na pewno się nie zakończy… Ten się śmieje – kto się śmieje ostatni!

Adrian Kocur:

To miejsce w 2020 roku stało się moim drugim domem, a czasami nawet pierwszym. Borykając się od początku z wieloma problemami. Liczyłem się cały czas z tym, że ten dzień może kiedyś nastąpić, ale nie myślałem, że nastąpi on w czasie kiedy zaczyna się tworzyć coś pięknego, a na naszych treningach pojawia się dziesiątki nowych dzieci.

Ciężko to pisać ze łzami w oczach kiedy masz z tym miejscem wiele wspaniałych wspomnień. Trzeba jednak powiedzieć głośno… sezon 2023 jest ostatnim sezonem Szarży Wrocław na K1. Wraz z ostatnią imprezą w tym sezonie Szarża Wrocław przestaje istnieć.

Zasługa w tym wszystkim jest kilku osób. Osób na wysokich stanowiskach, czujacych że mają wielką władzę.

Wielkie „podziękowania” dla dyrekcji Zespół Szkół nr 9 we Wrocławiu, która swoimi decyzjami w dniu wczorajszym zabiła we mnie ostatnie resztki pasji i miłości do tego miejsca. Duże również „podziękowania” dla Urzędu Miasta za wielokrotny brak reakcji. Wczoraj i dziś udowodniliście jak bardzo macie nas w dupie.

Nie rozumiem jak można być rodzicem, gdzie ma się własne dziecko, które uprawia sport i jest osoba niepełnosprawną, ale z drugiej strony niszczy pasję do sportu u innych dzieci, w tym również uczniów swojej szkoły. Tak, taka jest Pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 9, a także jej zastępca również kobieta, matka.

Zastanawiam się jak dokończyć sezon, jeśli nie będę mógł spełnić podstawowych wymogów regulaminowych.

MAM NADZIEJĘ, ŻE ZNAJDZIECIE ODWAGĘ PRZED DZIEĆMI I POWIECIE IM TO PROSTO W OCZY, ŻE ONE WAS NIE INTERESUJĄ.

Co dalej? Tego dziś już nie wie nikt. Dla mnie osobiście Wrocław i speedrower to już temat zamknięty.