Flat track to ciekawa i widowiskowa rywalizacja motocyklowa rozgrywana często na tych samych obiektach na których rywalizują…żużlowcy. Jakiś czas temu ogłoszono wstępny terminarz IMŚ na przyszły sezon w którym widnieją 4 rundy.

Nie jest to zapewne liczba duża. Kolejnym minusem jest fakt iż wszystkie rundy rozegrane zostaną w przeciągu zaledwie około miesiąca. Oby do kalendarza dopisano jeszcze choć jedne zawody (jest na to podobno szansa) by ich liczba była chociaż taka jak w sezonie poprzednim gdy było ich pięć.

Należy mieć nadzieję iż z czasem liczba rozgrywanych „odsłon rywalizacji” w roku będzie wzrastać, gdyż trudno popularyzować w większym stopniu flat track przy tak ich małej ilości. Cykl składający się z około 10-12 zawodów (najlepiej rozgrywanych także poza Europą) byłby zapewne dobrą „wizytówką” tych ciekawych wyścigów.

Wielka szkoda iż aktualnie posiadamy zaledwie jednego zawodnika a jest nim Łukasz Bujniewicz który był nawet…stałym uczestnikiem IMŚ 2022 zajmując w nich 27 miejsce. Na chwilę obecną nie jest wiadome czy zawodnik wystartuje w przyszłorocznym cyklu mistrzowskim.

Terminarz IMŚ 2023: (stan na dzień 2.12.2022) (źródło: fim-moto.com)
9.09 – Debreczyn (Węgry)
16.09 – Boves-Cuneo (Włochy)
23.09 – Pardubice (Czechy)
7.10 – Morizès (Francja)