Nie od dziś zawodnicy zielonogórscy pokazują, że Harpagan to nie tylko klub. Wiele razy udowadniali, że potrafią skutecznie dążyć do celu.

Jednym z najważniejszych osiągnięć Harpagana, było przekonanie mieszkańców do wybudowania toru rowerowego i pumptrucku.

Pomysł na tor speedrowerowy i pumptruck na Kaczym Dole w Zielonej Górze cieszył się uznaniem mieszkańców i w budżecie obywatelskim otrzymał 1242 głosy. Konsekwencją było ogłoszenie przez miasto  w lipcu 2022 roku przetargu na wykonanie zaplanowanej inwestycji.

Procedury trwały bardzo szybko. Już w drugiej połowie października na Kaczym Dole pojawił się sprzęt budowlany i rozpoczęły się prace związane z budową drugiego w Zielonej Górze toru speedrowerowego.

Na inwestycję zaplanowano w budżecie obywatelskim 350 tys. zł. Czy tyle starczy? Aby tak się stało, już na tym etapie zrezygnowano z kilku pozycji z dokumentacji projektowej. Zamiast sześciu ławek młodzieżowych, mają być dwie sztuki. Do wykonania jest jedna zjeżdżalnia skarpowa zamiast dwóch. Zrezygnowano też z remontu nawierzchni boiska do gry w koszykówkę, natrysku oraz stołów do gry w tenisa stołowego.

Na szczęście na Kaczym Dole w miejscu starego asfaltowego boiska powstaje już tor speedrowerowy i pumptruck.

Tor i pumtruck mają być oddane do użytku już na wiosnę przyszłego roku. Jest to niewątpliwie ogromny sukces osób związanych z Harpaganem, na czele z Pawłem Kokotem.

Źródło: zielonagora.naszemiasto.pl

Zdjęcia: media społecznościowe Harpagan Zielona Góra