W sobotę 8 stycznia w Gmina Poczesna na torze PKS Victorii w Bargłach odbył się coroczny speedrowerowy Turniej Noworoczny, którego organizatorami są Arkadiusz Dudek oraz Damian Natoński. Na torze leżała dość gruba warstwa śniegu, także warunki torowe były bardzo ciężkie. Jednak mimo mrozu, oraz kiepskiej nawierzchni zawodnicy stoczyli piękne pojedynki na obiekcie PKS Victorii. Na torze nie brakowało ambitnej walki o pozycje, wyprzedzeń, a także  upadków, które na białym puchu nie były zbyt groźne. Ale, jak podkreślają wszyscy uczestnicy podczas całych zawodów panowała świetna atmosfera, a zawodnicy świetnie się bawili podczas tej rywalizacji.

W turnieju udział wzięły trzy panie. Szczególnie im należą się wielkie słowa uznania. Najlepszym zawodnikiem na torze Victorii był Mateusz Pacek, który nie znalazł pogromcy w całych zawodach. Sebastian Paruzel tylko raz zameldował się na drugim miejscu. Pozostałe swoje biegi wygrał.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Szarży Wrocław Damian Natoński i Michał Szmaj. Para rateli zajęła w tegorocznym Turnieju Noworocznym drugie miejsce.

Michałowi Szmajowi na pewno przydało się doświadczenie, jakie nabył podczas wielu ubiegłorocznych zawodów na śniegu na torze we Wrocławiu.

Jednak najlepszy w sobotę okazał się duet braci ze Śląska Świętochłowice Dawid Pacek i Mateusz Pacek.

Na trzecim miejscu uplasowali się Częstochowianie Sandra Charbich oraz Sebastian Paruzel. Duet ten miejsce na najniższym stopniu podium zapewnił sobie po zwycięstwie w biegu barażowym nad parą Harpagana Zielona Góra. Każda z par (poza walczącymi o trzecie miejsce) na torze w Bargłach rywalizowała siedmiokrotnie.

Pierwsze cztery pary zostały nagrodzone efektownymi statuetkami wykonanymi przez firmę Arkadiusza Dudka.

W Turnieju Noworocznym wystartowało osiem par. Dla wszystkich startujących zawodników należą się ogromne brawa.

Wyniki Turnieju Noworocznego organizowanego przez Arkadiusza Dudka i Damiana Natońskiego:

1. Dawid Pacek (3*,4,2,1,1,4,2) – Mateusz Pacek (4,3*,4,4,4,3*,4) 43 pkt
2. Damian Natoński (4,3,4,4,3,3,4) – Michał Szmaj (2,2*,2,2,2*,2*,1) 38 pkt
3. Sandra Charbich (2,1,1,1,1,1,1) – Sebastian Paruzel (4,4,3,4,4,4,4+4) 35 pkt + 4
4. Artur Kurdyk (4,2,2*,3,3,2*,2*) – Franciszek Zarański (3*,1,3,2*,2*,3,3) -35 pkt + 3
5. Daniel Ordon – Alicja Hamra 34
6-7. Tomasz Włodarczyk – Agata Kaczmarek 33
6-7. Oskar Dusiński – Maksymilian Dudek 33
8. Arkadiusz Dudek – Artur Pisarek – 28

Zdjęcie: media społecznościowe Sandry Charbich