Nadchodzi zima w Europie to rozpoczyna się ściganie w Australii.

Już za niecałe cztery tygodnie na Antypodach odbędą się indywidualne mistrzostwa Australii za rok 2022.

Do rywalizacji przystąpi kilku znanych z naszych torów zawodników. Pisaliśmy już o tym, iż do swojego rodzinnego kraju wybiera się Max Fricke. Oprócz niego w IMA wystąpią również tacy zawodnicy jak Fraser Bowes, Jaimon Lidsey, Sam Masters, Zach Cook, czy Keynan Rew.

W zmaganiach o tytuł najlepszego żużlowca Australii nie zobaczymy zarówno braci Holderów jak i byłego IMŚ Jasona Doyle’a.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, mistrzostwa Australii na żużlu a.d. 2022 odbędą się w ciągu jednej spektakularnej nocy – 10 grudnia na torze Gillman Speedway.(od 2004 roku mistrza Australii wyłaniał cykl turniejów – od trzech do 5).

Gillman Speedway to specjalnie zbudowany 300-metrowy tor do ścigania się na żużlu położony na przedmieściach Adelaide w Gillman w Australii Południowej. Tor został otwarty w 1998 roku i odbywa się tam około 13 imprez w sezonie – od października do marca/kwietnia.

Ostatnim mistrzem Australii jest Max Fricke, który okazał się najlepszy w cyklu czterech turniejów finałowych w 2020 roku. Drugi był Jack Holder a trzeci Rohan Tungate. Z trójki ostatnich medalistów IMA szansę na medal w 2022 roku ma tylko Max Fricke.

Organizatorzy podali nazwiska 16 uczestników indywidualnych mistrzostw Australii oraz 7 rezerwowych.

10 grudnia 2022 r. w Gillman w Australian Speedway SNR Solo Championship wystartują:

Fraser Bowes
Maurice Brown
Ben Cook
Zach Cook
Max Fricke
Zane Keleher
Zane Kennedy
Jaimon Lidsey
Joshua MacDonald
Sam Masters
James Perason
Keynan Rew
Cooper Riordan
Justin Sedgmen
Michael West
Tate Zischke

Rezerwowi:
Harrison Ryan
Jake Turner
Jack Morrison
Dayle Wood
Aden Clare
Brock Hall

Źródło: www.australianspeedwaychampionships.com.au