Przed nami inauguracyjny mecz we Wrocławiu. W najbliższy piątek 14 kwietnia o godz. 20:30 na torze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu Betard Sparta Wrocław będzie podejmował Fogo unię Leszno. Wrocławianie są powszechnie uważani za faworyta tegorocznej rywalizacji o tytuł drużynowego mistrza Polski.

Na przeciwnym froncie stawiani są zawodnicy z Leszna. Wielu znawców uważa, iż klub z Wielkopolski będzie bronił się przed spadkiem do niższej klasy rozgrywek.

Przypomnijmy, iż w trzeciej rundzie PGE Ekstraligi ubiegłego sezonu 22 kwietnia Unia sprawiła niespodziankę pokonując Spartan we Wrocławiu 46-44.

W bieżącym sezonie nikt w stolicy Dolnego Śląska nie dopuszcza myśli o porażce gospodarzy w tym meczu.

We Wrocławiu jest ogromne zainteresowanie tym spotkaniem. 7 kwietnia w piątek około południa, czyli  na tydzień przed meczem w sprzedaży zostało już tylko 1.244 wejściówki. Na niektóre sektory Trybuny Zachodniej niema już biletów, a na tej stronie trybun w sprzedaży zostało około 50 miejsc. Najwięcej biletów tradycyjnie już jest jeszcze do nabycia na Trybunie Zachodniej.

Zgodnie ze zwyczajem ostatnich lat, przed samym meczem pojawi się jeszcze pula około 1.000 wejściówek na sektor stojący U.

Jak widać głód żużla jest we Wrocławiu bardzo duży.